Математика. 2 клас. ІІ семестр
розробки уроків
АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 75. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ Дії ЗА ДАНИМ ВИРАЗОМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета: повторити і закріпити знання таблиць множення і ділення чисел 2 і 3; учити творчо працювати над задачами; формувати вміння знаходити значення буквених виразів; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 90-91, завдання 583;584)
Завдання 583
— Скільки рибин віддали дівчинці?
Завдання 584
— Прочитайте вирази з однаковими відповідями; відповіді — двоцифрові числа; одноцифрові числа.
2. Гра «Не помилися!»
На плакаті написані числа від 1 до 30. Учні мають назвати числа, які зустрічаються в таблиці множення на 3.
3. Гра «Угадай приклад»
Учитель демонструє картку з відповіддю з таблиці множення числа 2, діти мають згадати приклад.
4. Робота за таблицею
Множник |
3 |
|
2 |
|
|
2 |
2 |
Множник |
|
2 |
4 |
3 |
2 |
|
|
Добуток |
12 |
10 |
|
18 |
14 |
18 |
16 |
5. Усне розв'язування задач
1) В одному відрі 7 л молока, а в іншому — 5 л. Скільки знадобиться дволітрових банок, щоб розлити все молоко?
— Складіть подібну задачу за виразом:
(15 + 12) : 3 = [ ]
2) У 3 однакових банках міститься 21 кг фарби. Скільки кілограмів фарби в одній банці?
6. Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть наступні числа.
11; 13; 15...
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ і МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення та ділення числа 3.
IV. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 91)
Завдання 585. Математичний диктант
Учні «ланцюжком» складають і обчислюють вирази. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
✵ Частку чисел 18 і 3 збільшити на 6.
✵ Суму чисел 9 і 15 поділити на 3.
✵ Добуток чисел 6 і 2 поділити на 3.
✵ Добуток чисел 6 і 2 зменшити на 3.
Завдання 586
Один учень біля дошки креслить і пояснює.
Завдання 587
Учні за першим виразом складають задачу про саджанці яблунь і груш, а за другим — про огірки в ящиках.
Завдання 588
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Завдання 589. Колективне опрацювання матеріалу
Завдання 590*. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, їі аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Самостійна робота
1 варіант
1. Задача.
У чотирьох коробках лежало по 3 іграшки. Принесли ще одну коробку, в якій було 5 іграшок. Скільки іграшок в усіх коробках?
2. Сторона рівностороннього трикутника 2 см. Знайди периметр цього трикутника.
3. Обчисли.
4. Знайди значення виразу 3 ∙ а + 15, якщо а = 9.
5. Порівняй вирази.
3 ∙ (7 + 2) [ ] 9 : 3 + 18
2 варіант
1. Задача.
У мами було 30 грн. Вона купила два букети троянд по 6 грн. Скільки грошей залишилося у мами?
2. Периметр рівностороннього трикутника 21 см. Знайди довжину сторони цього трикутника.
3. Обчисли.
4. Знайти значення виразу 3 ∙ а + 29, якщо а = 6.
5. Порівняти вирази.
2 ∙ (9 - 5) [ ] 9 : 3 + 16
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 91, завдання 591; 592.