Математика. 2 клас. ІІ семестр
розробки уроків
АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 91. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 6
Мета: перевірити, як учні засвоїли навички табличного множення і ділення з числами 4 і 5 і вміння розв'язувати задачі, знаходити значення виразів, які включають дії одного ступеня і різних ступенів; розвивати мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА
1 варіант
1. Задача.
На дослідній ділянці юннати виростили 36 гладіолусів, а хризантем — у 4 рази менше. Скільки квітів виростили юннати на ділянці?
2. Обчислити значення виразів.
3. Знайти значення виразу 8 + а ∙ 9, якщо а = 4.
4. Знайти третину від числа 24.
5. Побудувати квадрат зі стороною 4 см і знайти його периметр.
Додаткове завдання
Поставити дужки так, щоб отримати правильну рівність.
80 - 20 : 4 + 5 = 70
2 варіант
1. Задача.
На полиці стояли 4 книги з віршами, а з оповіданнями — в 6 разів більше. Скільки всього книг стояло на полиці?
2. Обчислити значення виразів.
3. Знайти значення виразу 4 ∙ а + 6, якщо а = 8.
4. Знайти чверть від числа 24.
5. Побудувати квадрат зі стороною 3 см і знайти його периметр.
Додаткове завдання
Поставити дужки так, щоб отримати правильну рівність.
90 - 25 + 15 : 5 = 82
Шкала оцінювання
1 з. — 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання;
1 бал за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію); 0,5 бала за пояснення.
2 з.— 4 бали: по 0,25 бала за дію.
3 з.— 1 бал.
4 з.— 1 бал.
5 з.— 2 бали: 1 бал за правильність обчислень;
1 бал за побудову квадрата.
Додаткове завдання — 1,5 бала.
Фізкультхвилинка
III. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ ЗАДАЧ
1) Скільки існує двоцифрових чисел, у яких усі цифри парні?
Розв’язання. На першому місці не може стояти нуль. Тому всього буде 4 ∙ 5 = 20 чисел.
1-ша цифра |
2-га цифра |
||||
|
0 |
2 |
4 |
6 |
8 |
2 |
20 |
22 |
24 |
26 |
28 |
4 |
40 |
42 |
44 |
46 |
48 |
6 |
60 |
62 |
64 |
66 |
68 |
8 |
80 |
82 |
84 |
86 |
88 |
Відповідь: 20 чисел.
2) Скільки існує двоцифрових чисел, у яких усі цифри непарні?
Розв’язання. У двоцифровому числі дві цифри. Перша цифра має бути непарною, тобто це може бути 1; 3; 5; 7 або 9. Друга цифра також непарна, тобто теж 1; 3; 5; 7 або 9. Тому всього таких чисел 25. Це добре видно з таблиці:
1-ша цифра |
2-га цифра |
||||
|
1 |
3 |
5 |
7 |
9 |
1 |
11 |
13 |
15 |
17 |
19 |
3 |
31 |
33 |
35 |
37 |
39 |
5 |
51 |
53 |
55 |
57 |
59 |
7 |
71 |
73 |
75 |
77 |
79 |
9 |
91 |
93 |
95 |
97 |
99 |
Відповідь: 25 чисел.
3) З’єднайте приклади з відповідями.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ