Математика. 2 клас. ІІ семестр
розробки уроків

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)


Урок 92. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПЕРЕВІРКА ВІДНІМАННЯ ДОДАВАННЯМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРІВ ТРИКУТНИКІВ


Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; формувати вміння розв'язувати приклади і задачі, застосовуючи знання таблиці множення і правила про порядок дій; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Аналіз контрольної роботи

Колективна робота над типовими помилками.

Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.


2. Гра «ланцюжок»

— Обчисліть і знайдіть правильну відповідь.



3. Математичний диктант

• Від числа 67 відняти суму чисел 12 і 14.

• До різниці чисел 35 і 24 додати 59.

• До 55 додати добуток чисел 3 і 5.

• Від добутку чисел 3 і 9 відняти частку чисел 9 і 3.

• Перший множник — 2, другий — частка чисел 40 і 5. Знайти добуток.

• Число 45 зменшити в 5 разів, а результат зменшити на 3.

• Третину від 27 зменшити на 5.

• Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Знайти частку.

• Половину від числа 14 збільшити в 3 рази.

• До частки чисел 21 і 3 додати їх різницю.

Відповіді: 41; 70; 70; 24; 16; 6; 4; 5; 21; 25.


4. Хвилинка каліграфії

— Випишіть з математичного диктанту числа третього десятка, вставляючи пропущені.


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо, як перевіряти віднімання додаванням.


IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 108-109)

Завдання 710. Усне виконання завдання

Учні пригадують, як називаються числа при додаванні.

Завдання 711. Коментоване розв'язання завдання

Учні з кожної різниці складають та обчислюють вираз на додавання. По черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах.

Завдання 712

Один учень біля дошки перевіряє віднімання додаванням і пояснює. Висновок. Щоб перевірити віднімання додаванням, можна до різниці додати від’ємник. Якщо дістанемо зменшуване, то розв’язання правильне.

Завдання 713

Учні «ланцюжком» обчислюють вирази з перевіркою.

Завдання 714

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 715

1) Колективне складання задач за короткими записами.

2) Самостійне розв’язування задачі.

3) Порівняння задач.

Завдання 716

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис, план розв’язання та самостійно розв’язують.

План розв’язання задачі:

1) Скільки всього одержали манних крупів і борошна?

2) Скільки кілограмів становили кормові відходи?

Завдання 717

Учні вимірюють довжини сторін трикутників, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.

Після цього порівнюють периметри трикутників АВС і КМО.


2. Фізкультхвилинка


V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Не помилися!»


2. Розв'язування задач

1) Тато ніс 2 коробки по 8 кг, а Дмитрик — 2 сумки по 3 кг. На скільки кілограмів вантаж тата важчий?

8 ∙ 2 - 3 ∙ 2 = 10 (кг)

2) Олегу потрібно купити олівець за 8 копійок. Він дав касирові 2 монети по 5 копійок. Скільки здачі отримає Олег?

5 ∙ 2 - 8 = 2 (к.)


3. Офтальмологічна пауза


4. Розв'язування логічної задачі

Троє клоунів — Тім, Рудий та Соня — живуть в одному під’їзді на різних поверхах: п’ятому, сьомому, восьмому. Тім живе не нижче, а Рудий не вище за Соню. Хто з клоунів на якому поверсі живе? (Тім — на восьмому, Соня — на сьомому, Рудий — на п’ятому.)


VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 109, завдання 718; 719.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити