Математика. 2 клас. ІІ семестр
розробки уроків

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)


Урок 101. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ НА ПОРІВНЯННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ВІД'ЄМНИКА. ДІЇ НАД ВЕЛИЧИНАМИ


Мета: формувати в учнів уміння розв'язувати прості задачі на порівняння; повторити правило знаходження невідомого від'ємника; навчати виконувати дії з іменованими числами, у яких необхідно здійснювати перетворення в дрібніші одиниці вимірювання; вдосконалювати обчислювальні навички; сприяти розвитку творчих здібностей; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 119-120, завдання 789; 790)

Завдання 789

— Прочитайте вирази та їх значення.

Завдання 790

— Скільки літрів пального потрібно на 1 год роботи цього двигуна?


2. Гра «Мовчанка»



3. Математичний диктант

• Від добутку чисел 9 і 6 відняти частку чисел 48 і 6.

• Від числа 91 відняти добуток чисел 4 і 7.

• Суму чисел 24 і 18 поділити на 7.

• Різницю чисел 21 і 15 помножити на 6.


4. Гра «Добери потрібний знак»


5. Гра «Допоможи Незнайкові»


6. Хвилинка каліграфії

—       Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

54; 48; 42; ...; 36; ...; ...; 18; 12.


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.


IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 121-122)

Завдання 791. Робота в парах

Усне виконання завдання.

Завдання 792

Учні коментують, як виконали розв’язання.

Завдання 793

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні складають обернену задачу з відповіддю 18.

— Продовжіть висловлювання:

• Щоб дізнатися, на скільки одиниць одне число більше або менше іншого, потрібно...

• Щоб дізнатися, у скільки разів одне число більше або менше іншого, потрібно...

Завдання 794. Письмове виконання завдання з коментуванням правил

Завдання 795

— Скільки в 1 метрі дециметрів? сантиметрів?

— Скільки в 1 дециметрі сантиметрів?

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 796*. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

За 3 год 1 оп., 15 ст.

За 1 год. 4 оп., ? ст.


2. Фізкультхвилинка


V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Обчислення значень виразів


2. Творча робота над задачами

1) Доповніть задачу числами.

За [  ] пензликів заплатили [  ] грн. Скільки коштує 1 такий пензлик?

2) Складіть задачу за схемою: [  ] : [  ] = [  ] (см).


3.Офтальмологічна пауза


4. Розв'язування логічних задач

1) На алеї через кожні 4 м посаджені берези. Довжина алеї 32 м. Скільки беріз на цій алеї? (32: 4 + 1 = 9 беріз)

2) На двох тарілках порівну цукерок. З однієї тарілки переклали на іншу 2 цукерки. На скільки цукерок стало більше на другій тарілці? (На 4)

3) У другому класі вчаться 3 хлопчики: Чернов, Білов і Руденко. Одного разу Чернов сказав Білову: «Цікаво, що один з нас білявий, другий — чорнявий, третій — рудий. І при цьому ні у кого з нас колір волосся не збігається з прізвищем». У відповідь Білов зауважив:: «Але я не рудий». Який колір волосся в кожного з трьох хлопчиків?

Відповідь:

 

Білявий

Чорнявий

Рудий

Чернов

-

-

+

Білов

-

+

-

Руденко

+

-

-


VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 120, завдання 797; 798.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити