Математика. 2 клас. ІІ семестр
розробки уроків

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)


Урок 127. ПОВТОРЕННЯ й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ОДНА І ТА САМА БУКВА ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ДВІЧІ


Мета: закріпити вміння учнів розв'язувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на дві дії; розвивати логічне мислення; прищеплювати інтерес до точних наук.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 147-148, завдання 993; 994)

Завдання 993

— Скільки було малих клумб?

Завдання 994

— Скільки годин 22 грудня в Києві триває ніч?


2. «Бліцконтроль»

1) Познач правильний варіант значення виразу 63 : 7 + 2.

а) 10;         

б) 11;         

в) 7.

2) Розв’яжи приклад, у якому невідомий дільник.

а) 64 : [  ] = 8;

б) [  ] ∙ 8 = 64;

в) : 8 = 8.

3) Яке з чисел не є результатом таблиці множення?

8; 16; 20; 39; 42; 54.

4) При якому значенні а рівність а ∙ 8 = 64 буде правильною?

а) 8;           

б) 7;           

в) 9.

5) Познач вираз, значення якого більше, ніж 25.

а) 24 : 8 + 48;

б) 54 : 9 - 4;

в) 32 : 8 + 5.

6) Порівняй: 56 : 8 [  ] 54 : 6.

а) <;          

б) >;          

в) =.

7) З гаража виїхало 12 автомобілів, а залишилося — в 2 рази менше, ніж виїхало. На скільки автомобілів більше виїхало, ніж залишилося?

а) 12 + 12 : 2 = [  ];

б) 12 - 12 : 2 = [  ].

8) Маса гусака 6 кг, а індик — у 2 рази більше. Яка маса індика?

а) 4;           

б) 8;           

в) 12.

9) У магазин привезли 81 кг яблук у 9 однакових ящиках. До обіду продали 5 ящиків. Скільки кілограмів яблук продали до обіду?

а) 14;         

б) 45;         

в) 86.


3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2 і на 3: 6; 12; 18.


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.


IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 148)

Завдання 995. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають приклади і пояснюють обчислення.

Завдання 996

Користуючись зразком, учні знаходять добутки та пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 997*

Учні складають і розв’язують задачу за таблицею.

 

Кролі

Маса одного кроля

Кількість кролів

Загальна маса

Сірі

3 кг

6

26 кг

Чорні

?

4


План розв’язання:

1)   Яка маса 6 сірих кролів?

2)   Яка маса 4 чорних кролів?

3)   Яка маса 1 чорного кроля?

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 998. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Було — 100 л

Заправили — 7 мот. по 10 л

Залишилось — ?

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 999

Учні знаходять значення виразів, в яких одна і та сама буква зустрічається двічі.

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.


2. Фізкультхвилинка


V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.Обчислення значень виразів

2. Робота над задачею

На першій клумбі росло 6 кущів троянд, на другій 3, а на алеї — у 8 разів більше, ніж на 2 клумбах разом. Скільки кущів троянд росло на алеї?


3. Офтальмологічна пауза


4. Розв'язування логічних задач

1)   Максим, Вадим і Борис грали у шахи. Кожний з них зіграв по 2 партії. Скільки всього було партій? (6)

2)   Розлучаючись, друзі обмінялися рукостисканнями і посмішками: кожен потиснув руку і посміхнувся кожному. Чого було більше — рукостискань або посмішок?

Відповідь: посмішок удвічі більше, ніж рукостискань.


VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 148, завдання 1000; 1001.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити