МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

УРОК 14

Тема. Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч

 

Мета: опрацювати утворення, називання й читання чотирицифрових чисел у межах 2 000; розвивати вміння пояснювати розв’язання задачі; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Прочитати питання, яке підібрали до задачі № 105, і записати розв’язання задачі.

• Який вираз підійшов до розв’язання задачі № 106? Пояснити свій вибір.

2. Усні обчислення

Гра «Нанизай намистинки»

 

 

3. Обчислити письмово.

4. Розв’язати задачу.

190 учнів виїхали на екскурсію. У 5 менших автобусах сіли по 20 учнів, а решта розмістилась у більших автобусах, по 30 учнів у кожному. Скільки було більших автобусів?

5. Розв’язати задачу способом складання рівняння.

Сума трьох чисел 302. Перший доданок — найбільше трицифрове число, другий доданок — найменше двоцифрове число. Знайти третій доданок.

 

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовчі вправи

1) Завдання № 107, 108.

2) Прочитати вирази й обчислити їх.

image35

2. Пояснення матеріалу за вправою № 109 Знайомство з нумераційною таблицею.


Тисяча

Сотні

Десятки

Одиниці

 

 

 

 

 

Читання чисел в нумераційній таблиці.

3. Первинне закріплення: усне обчислення прикладів № 111

4. Фізкультхвилинка


III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Обчислити добутки.

23 · 3, 15 · 4, 33 · 2, 2 · 42, 3 · 33, 4 · 24.

2. Колективне розв’язання задачі № 114

Учитель наголошує на тому, що потрібно дізнатись, скільки кілометрів проїхав велосипедист за 2 години.

Розв’язання

12 · 2 : 6 = 4 (км)

3. Самостійне розв’язання задачі № 113 (учням з високим рівнем знань вчитель пропонує розв’язати задачу виразом)


IV. Підсумки уроку


V. Домашнє завдання

№ 116, 117.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити