МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
УРОК 15
Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч
Мета: вправляти учнів у запису й читанні чотирицифрових чисел; пояснити, що в чотирицифровому числі чотири розряди: одиницею четвертого розряду є тисяча, тисяча — це нова лічильна одиниця.
Обладнання: нумераційна таблиця, картки для усної лічби, предметні малюнки.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка наявності домашнього завдання
2. Усна лічба Гра «Комп’ютер»
3. Завдання для опитування
✵ Прочитати числа: 1 853, 1 207, 1 009, 1 744, 1 721.
✵ Назвати «сусідів» чисел: 1 445, 1 001, 1 099.
✵ Порівняти числа:
✵ Полічити сотнями до 10 сотень.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за вправою № 118
2. Прочитати числа.
✵ За нумераційною таблицею;
✵ за записом цифрами (1 000, 2 000, 3 000, 4 000, 5 000, 6 000, 7 000, 8 000, 9 000, 10 000).
Тисячі |
Сотні |
Десятки |
Одиниці |
1 |
2 |
0 |
5 |
4 |
5 |
9 |
4 |
2 |
0 |
7 |
5 |
1 |
3 |
8 |
6 |
1 |
2 |
0 |
7 |
2 |
1 |
0 |
9 |
2 |
0 |
0 |
0 |
3. Усне розв’язання задачі № 120
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв’язання прикладів № 121
38 : 2 = (20 + 18) : 2.
2. Усне розв’язання задачі № 120
3. Розв’язання задачі № 122 за малюнком
4. Розв’язання задачі № 123 двома способами
5. Робота з геометричним матеріалом
Розподілити фігури на дві групи: прямокутники і не прямокутники. Пояснити свій вибір.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 125, 126.