МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
УРОК 1
Тема. Нумерація трицифрових чисел. Табличне множення й ділення. Задачі на дві дії
Мета: узагальнити знання з нумерації чисел у межах 1 000; провести бесіду про складання таблиць множення й ділення; вправляти учнів у розв’язанні задач на зведення до одиниці; вдосконалювати навички усної лічби.
Обладнання: нумераційна таблиця, силует годинника для усної лічби, таблиці для розв’язання задач.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
1. Вступне слово учителя (розповідь про матеріал, який буде вивчатись, ознайомлення з підручником, його структурою, умовними позначками. Бесіда про види завдань, які дітям більше всього подобається виконувати)
II. Повторення матеріалу, вивченого в 3 класі
1. Усні вправи
✵ Робота з нумераційною таблицею.
Сотні |
Десятки |
Одиниці |
1 |
0 |
5 |
2 |
1 |
2 |
6 |
4 |
3 |
8 |
0 |
1 |
3 |
5 |
0 |
5 |
1 |
9 |
2 |
2 |
0 |
— Прочитайте числа з нумераційної таблиці.
— Скільки сотень у кожному числі?
— Скільки у кожному числі десятків? Одиниць?
— Яке число найбільше? Яке число найменше?
✵ Записування в нумераційну таблицю чисел: 697, 250, 205, 82.
2. Повторення таблиці множення й ділення. Гра «Годинник»
На дошці — силует годинника. Посеред вставляється число. Вчитель вказує на числа навколо того числа, що в середині; учні виконують множення й називають відповідь.
3. Скласти й записати таблицю множення числа 7.
Завдання виконується «ланцюжком».
4. Самостійна робота: розв’язання прикладів № 6
5. Фізкультхвилинка
IІI. Розвиток математичних умінь. Закріплення матеріалу
1. Робота за таблицею (на дошці). Складання задачі, запис її розв’язання в зошитах. Складання оберненої задачі
Щоденна витрата |
Кількість днів |
Усього витратили |
Однакова |
7 |
42 кг |
5 |
? кг |
2. Робота з підручником Розв’язання задачі за малюнком № 7.
3. Фронтальна робота над вправою № 8 (роботу над задачею вчитель пропонує виконати за рівнями: учні високого рівня знань розв’язують самостійно, решта — під керівництвом учителя)
4. Цікаві вправи
✵ Щоб піднятися на сходинку цієї числової драбини, треба додати 12, а щоб спуститися — відняти 21. Пройдіть драбину до кінця.
✵ Два пішоходи пройшли до зустрічі однакову відстань. Вказати того пішохода, який проминув більше прапорців.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 9.