МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

УРОК 24

Тема. Читання й записування шестицифрових чисел у межах 200 000. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч


Мета: вправляти учнів у відкладанні чисел на рахівницях, ознайомити з поняттям мільйон; розвивати вміння учнів розв’язати задачу, яка містить поняття частина числа; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: таблиця для усної лічби, креслення задачі.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Пояснити розв’язання задачі № 202.

• Розв’язати задачу іншим способом.

• Записати числа із вправи № 203 (№ 1).

2. Усна лічба

Гра «Відшукай слово»

Обчислити приклади та за кодом розшифрувати слово. (Горизонт)


image54

 

3. Завдання для опитування

• Розкласти число 380 412 на суму розрядних доданків.

• Прочитати числа, назвати найбільше та найменше число.

310 009, 259 500, 100 000, 780 432, 989 900.

• Відновити приклади.


II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовчі вправи № 204-205

2. Пояснення матеріалу

— Назвіть найбільше шестицифрове число. (999 999)

— Додайте до нього одиницю. Яке число вийде? (1 000 000) Це семицифрове число, називається воно мільйон.

3. Первинне закріплення. Вправа № 206

4. Фізкультхвилинка


III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Перетворення іменованих чисел (№ 207)

Завдання виконати з коментуванням.

2. Самостійна робота за варіантами

I варіант — № 208 (І рядок);

II варіант — № 208 (ІІ рядок).

3. Задача № 209


image56

 

4. Розв’язання задачі № 210

image57

Після аналізу задачі вчитель пропонує розв’язати її самостійно.


IV. Підсумки уроку


V. Домашнє завдання

№ 211, 212.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити