МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
УРОК 2
Тема. Нумерація трицифрових чисел. Множення й ділення з числами 0 і 1. Задачі на знаходження суми двох добутків
Мета: провести бесіду про значення числа 0 у записі числа; повторити множення й ділення з числами 1 і 0 та правила множення й ділення суми на число та ділення числа на добуток; розвивати в учнів уміння розв’язувати задачі двома способами.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, нумераційна таблиця, предметні малюнки, таблиця для усної гри.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Робота за картками
Картка 1
Розв’язати.
Записати числа: дев’ятсот один; дев’яносто один; дев’ятсот; один; п’ятсот п’ятнадцять; п’ятсот п’ять; п’ятсот п’ятдесят.
Картка 2
Обчислити.
Записати числа: двісті; двісті два; двісті двадцять; двісті двадцять два; сімсот сім; сімсот сімдесят сім.
2. Робота з нумераційною таблицею
Сотні |
Десятки |
Одиниці |
ХХХХ |
ХХ |
ХХХХХ |
У таблиці позначками (Х) записані числа. Учні читають числа й записують їх на дошці та в зошиті.
3. Завдання для опитування
✵ Назвати 6 послідовних чисел, починаючи від 186; від 325.
✵ Прочитати числа: 423, 840, 224. Що означає у запису цих чисел число 4? Цифра 0? Скільки в даних числах одиниць кожного розряду?
4. Робота за вправою № 10
5. Обчислити значення кожного виразу двома способами.
(2 + 7) · 5
(18 + 24) : 6
24 : (3 · 2)
Завдання коментуються біля дошки, записуються обидва варіанти розв’язання.
II. Розвиток математичних умінь учнів
1. Повторення правила множення на числа 0 і 1
Пояснити, як знайшли результат.
Виведення загального правила.
2. Коментоване розв’язання вправи № 13
3. Розв’язання задачі № 14 (двома способами)
4. Самостійне розв’язання прикладів № 16 із взаємоперевіркою
5. Вправа на розвиток уваги. Гра «Швидка лічба»
Двоє учнів відшукують числа в таблиці від 101 до 120, називають їх. Перемагає той, хто швидше відшукає й назве числа. Роботу можна проводити 2—3 рази.
101 |
111 |
105 |
103 |
112 |
108 |
115 |
110 |
106 |
114 |
100 |
117 |
107 |
116 |
119 |
113 |
104 |
109 |
102 |
118 |
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 18, 19.