МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

УРОК 34

Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Тематичне опитування. Контроль знань учнів з теми


Мета: вправляти учнів у записуванні та перетворенні іменованих чисел; перевірити рівень знань учнів з теми «Шестицифрові числа. Іменовані числа».

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, макети годинника.

ХІД УРОКУ

I. Повторення вивченого про одиниці часу

1. Перетворення одиниць вимірювання часу (№ 291)

2. Розв’язання задач № 292, 293 з коментуванням

3. Повторення знань про хвилини й години, секунди за моделлю годинника

4. Виконання завдання № 296


II. Контроль знань з вивченої теми

Варіант I

1. Записати число 420 507 у вигляді суми розрядних доданків.

2. 41 збільшити у 1 000 разів.

3. 90 000 зменшити у 100 разів.

4. Заповнити пропуски.

2 км 500 м = ... м

4 дм 8 см = ... мм

708 кг = ... г

2 хв. = ... с

5. Знайти значення виразів.

6. Довжина прямокутника 24 см, ширина — у 2 рази менше. Обчислити периметр прямокутника.

7. Сума двох чисел дорівнює 246. Перше число становить 1/6 цієї суми. На скільки друге число більше від першого?


Варіант II

1. Записати число 421 090 у вигляді суми розрядних доданків.

2. 52 збільшити у 1 000 разів.

3. 70 000 зменшити у 100 разів.

4. Заповнити пропуски.

5 080 м = ... км ... м

3 дм 2 см = ... мм

18 т = ... кг

3 ц 25 кг = ... кг

5. Знайти значення виразів.

image76

6. Ширина прямокутника 4 см, довжина у 3 рази більша. Обчислити периметр прямокутника.

7. Сума двох чисел 345. Перше число становить 1/5 від суми. На скільки менше перше число, ніж друге?


III. Підсумки уроку


IV. Домашнє завдання

№ 299, 300.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити