МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
УРОК 36
Тема. Дія віднімання. Правило віднімання суми від числа
Мета: вправляти учнів у виконанні обчислень на табличне та поза- табличне віднімання; узагальнити знання про прості задачі на дію віднімання; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи та для усних обчислень.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
Із завдання № 308 прочитати результати обчислень у порядку зростання.
2. Усна лічба за карткою
Обчислити приклади і за кодом скласти вираз.
Код
24 |
480 |
— |
12 000 |
470 |
370 |
560 |
180 |
5 |
24 |
560 |
285 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Вираз: ти — переможець.
3. Заповнити таблицю.
Доданок |
1400 |
25600 |
14500 |
2130 |
6000 |
132 |
Доданок |
600 |
68 |
150 |
60 |
830 |
122 |
Сума |
|
|
|
|
|
|
ІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча вправа
З прикладу на додавання 24 + 16 = 40 скласти два приклади на віднімання.
2. Робота над завданням № 310 Прочитати текст частинами.
3. Бесіда за прочитаним
— Як називаються числа при відніманні?
— Як застосувати послідовність чисел при відніманні?
— Показати на прикладі, як можна віднімати від числа суму.
— Виконати віднімання частинами: 43 — 8.
4. Розв’язання простих задач № 311 (записування розв’язків задач, що мають дію віднімання)
5. Самостійна робота: приклади № 312, 313
6. Групова робота над задачею № 314
✵ Високий рівень знань — розв’язати задачу самостійно;
✵ достатній рівень знань — розв’язання задачі за коротким записом умови.
✵ Середній та початковий рівень знань — розв’язання задачі за поданим планом.
1) Скільки кілограмів становили висівки?
2) На скільки кілограмів більше дістали борошна, ніж висівок?
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 315, 316.