МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

УРОК 46

Тема. Поняття про швидкість. Задачі на знаходження швидкості руху


Мета: пояснити правило знаходження швидкості руху за даними відстанню і часом руху; вправляти учнів у виконанні дій над іменованими числами.

Обладнання: креслення й таблиці до задач.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Усні обчислення.

1. Гра «Естафета»

1-й ряд

image103


2-й ряд

image104


3-й ряд

image105


2. Завдання для опитування

• Обчислити: 670 — 30; 670 — 300; 530 + 400 — 20.

• На 50 грн. покупець купив 5 сорочок, по 7 грн. кожна, і стільки ж майок. Скільки коштує майка?

• Представити число 357 у вигляді суми розрядних доданків.

• Обчислити значення виразу 580 — с, якщо c = 80, 500, 40, 300.

• Обчислити: 1 кг — 300г, 1 м — 40 см, 1 м — 5 дм, 3 дм + 4 см.

3. Фізкультхвилинка

4. Усні обчислення. Гра «Мовчанка» за вправою № 386


II. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за вправою № 381

— Відомо, що заєць пробіг 40 м за 8 с. Скільки метрів пробігав заєць за 1 секунду, якщо щосекунди він пробігав однакову кількість метрів?


image106

 

Учні розглядають схему задачі й роблять висновок: щоб відповісти на питання задачі, потрібно 40 : 8 = 5 (м).

Висновок. Щоб знайти швидкість, треба відстань поділити на час. Швидкість вимірюють у таких одиницях: м/с, км/год., м/хв.

2. Первинне закріплення. Робота за таблицею


Рухомий об’єкт

Швидкість

Час

Відстань

Пішохід

5 км/год.

3 год.

15 км

Велосипедист

?

2 год.

28 км

Автомобіль

?

4 год.

280 км


За даними таблиці учні складають прості задачі й розв’язують їх усно.

3. Самостійне виконання завдання № 382

4. Розв’язання задачі № 383 за поданим планом

5. Самостійне розв’язання задач № 385, 384


III. Підсумки уроку


IV. Домашнє завдання

№ 387, 388.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити