МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
УРОК 59
Тема. Одиниці вимірювання площі
Мета: пояснити учням необхідність застосування різних одиниць вимірювання площі прямокутника; вправляти у розв’язанні задач, пов’язаних з площею прямокутника; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: таблиця для усної лічби, креслення, таблиця одиниць площі.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Математичний диктант
✵ Число 9 збільшити на 600 і результат поділити на 3.
✵ Суму чисел 90 і 70 збільшити в 10 разів.
✵ Число 2 помножити на 360 і результат зменшити на 500.
✵ На скільки 9 т більше, ніж 9 кг? 10 м більше, ніж 10 см?
2. Завдання для опитування
✵ Як знайти відстань, якщо відомі час і швидкість?
✵ Як знайти час, якщо відомі відстань і швидкість?
✵ Як знайти швидкість, якщо відомі відстань і час?
✵ Як знайти периметр прямокутника?
✵ Як знайти площу прямокутника?
3. Розв’язання задач
✵ Є два прямокутники (креслення — на дошці). Довжина сторін одного 6 см і 8 см, другого — 12 см і 3 см. Обчисліть площу цих прямокутників і порівняйте їх.
✵ Периметр квадрата 24 см. Знайти його площу.
4. Усна лічба за таблицею
Обчислити приклади і за кодом відгадати слово. (Калейдоскоп)
Код:
18 |
3 |
52 |
19 |
46 |
76 |
0 |
54 |
18 |
0 |
84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
II. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення про одиниці вимірювання площі за вправою № 491 Читання таблиці одиниць площі. Бесіда про те, де в житті можна застосовувати ті чи інші одиниці вимірювання площі.
2. Первинне закріплення за вправами № 492—494
3. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв’язання задач на порівняння площ (№ 494)
2. Самостійна робота: приклади № 495 (І варіант — перший стовпчик, ІІ варіант — другий стовпчик)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 496, 497.