МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

УРОК 60

Тема. Обчислення площі прямокутних ділянок

 

Мета: вправляти учнів у розв’язанні простих і складених задач, пов’язаних з площею прямокутника; розвивати логічне мислення.

Обладнання: таблиці для усної лічби, креслення умов задач.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усна лічба

1) Розв’язання кругових прикладів.

 

780 - 640

190 - 150

60 + 120

180 - 100

140 - 80

80 + 110

40 + 530

70 + 710

570 - 500

 

2) Гра «Весела лічба».

У квадратах — числа від 21 до 36. Учень повинен вказівкою якомога швидше показати й назвати числа за порядком 21 до 36. Перемагає той учень, хто швидше відшукає числа.

 

image136

 

3) Заповнити «чарівні» квадрати.

 

image137

 

4. Усні обчислення

• Знайти периметр і площу квадрата, сторона якого 8 см.

• Знайти довжину квадрата, периметр якого 20 см.

• Знайти сторону квадрата, якщо його площа 25 см2.

5. Робота біля дошки

Задача

Площа присадибної ділянки 48 ар. Двір займає 1/6 ділянки, сад — 1/4 ділянки. Решту площі займає город. Знайти площу городу.

Для учнів високого рівня знань — розв’язати задачу по діях. Скласти вираз.

Для учнів достатнього рівня знань — розв’язати задачу і скласти вираз за схемою:

image139

Для решти учнів — розв’язати задачу за планом.

1) Скільки арів займав двір?

2) Скільки арів займає сад?

3) Яка площа двору й саду разом?

4) Яка площа городу?

6. Фізкультхвилинка

 

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Обчислення площі прямокутника. Розв’язання задач

1) № 498 (залежно від розмірів предмету учні вибирають одиниці вимірювання площі: коридор — кв. м; сторінка зошита — кв. см; поверхня столу — кв. дм).

2) № 499 (план першої ділянки вчитель креслить на дошці, проходить фронтальний аналіз задачі, розв’язання записується на дошці. Другий план учні розглядають самостійно і записують розв’язання).

3) Фронтальна робота над задачею № 500.

4) Задача № 501. (Умова-креслення є на дошці.)

 

image138

 

2. Коментоване розв’язання прикладів № 502

3. Самостійне складання виразів та їх обчислення за вправою № 503

 

III. Підсумки уроку

 

IV. Домашнє завдання

№ 504, 505.



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити