МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
УРОК 90
Тема. Складання та розв’язання задач на пропорційне ділення
Мета: опрацювати складання та розв’язання задач на пропорційне ділення, розв’язання рівнянь та нерівностей; вдосконалювати навички усної лічби.
Обладнання: таблиця для усної лічби, таблиця умови задачі.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Усні обчислення
Гра «Хто швидше?»
На дошці — таблиця, грають дві команди учнів. До дошки виходять по одному гравцю з кожної команди одночасно. Починають розв’язувати з нижніх прикладів. Виграє та команда, яка швидше розв’яже приклади й дістанеться верхівки.
|
2/3 |
години |
3/4 |
|
|
2/3 |
доби |
3/4 |
|
|
7/10 |
кілометра |
3/10 |
|
|
3/5 |
метра |
2/5 |
|
|
2/3 |
року |
3/4 |
|
|
9/10 |
кілограма |
6/100 |
|
|
7/10 |
дециметра |
4/10 |
|
|
3/10 |
хвилини |
5/6 |
|
2. Завдання для опитування
✵ Периметр прямокутника 28 см, а його ширина 6 см. Знайти його довжину.
✵ Що більше — 1/5 площі квадрата зі стороною 15 см чи 1/3 площі прямокутника зі сторонами 12 см і 10 см?
3. Обчислити зручним способом (приклади № 743).
II. Розвиток математичних умінь
Творча робота над задачами.
1. Задача № 737 (під час повторення змісту задачі вчитель заповнює таблицю)
Місткість 1 каністри |
Кількість каністр |
Загальна кількість гасу |
однакова |
4 |
72 л |
? |
54 л |
2. Коментоване розв’язання задачі № 738
3. Фізкультхвилинка
4. Самостійне розв’язання задачі № 739
5. Розв’язання рівнянь та нерівностей
✵ Рівняння № 740 — розв’язати з коментуванням;
✵ нерівності № 741 — самостійно за варіантами: І варіант — І, ІІ варіант — ІІ.
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 744, 745.