МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

УРОК 92

Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа

 

Мета: пояснити учням ділення з остачею на двоцифрове число способом спроб; удосконалювати усне ділення круглих чисел на розрядні та вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; формувати обчислювальні навички.

Обладнання: картки й таблиця для усної лічби, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Усні обчислення

1. Усна лічба за таблицею

Гра «Гонки за лідером»

 


2. Лічба за картками

 

image201

 

3. Розв’язання прикладів № 756

4. Завдання для опитування

• Використавши дужки, змінити порядок дій так, щоб числове значення виразу відповідало заданому.

480 + 320 : 80 : 5 = 2  

120 · 3 – 200 : 100 = 16

• Восьмиметрову колоду розрізали на 2 рівні частини, а дев’ятиметрову — на 3. Частина якої колоди більша?

• Коли в бочку влили 40 л води, то заповнили п’яту її частину. Скільки літрів води вміщує бочка?

• Від числа 2 480 відняти 1/4 його.

• Знайти число, якщо 1/7 його дорівнює 450.

5. Індивідуальна робота за картками Для учнів з високим рівнем знань

1) Прочитати задачу № 760.

2) Розв’язати задачу з поясненням.

3) Знайти значення виразу (завдання 2).

Для учнів з достатнім рівнем знань

1) Прочитати задачу № 760.

2) Заповнити таблицю.

 

 

Витрати пального за 1 год.

Кількість годин

Загальна кількість пального

До перерви

Після перерви

 

 

 

 

3) Розв’язати задачу по діях.

4) Знайти значення виразу (завдання 2).

Для учнів з середнім та початковим рівнем знань

1) Прочитати задачу № 760.

2) Розглянути таблицю.


 

Витрати пального за 1 год.

Кількість годин

Загальна кількість пального

До перерви

Після перерви

однакова


3) Розв’язати задачу за планом:

а) Скільки всього пального витратили за 1 годину?

б) Скільки годин працював двигун до перерви?

в) Скільки годин працював двигун після перерви?


II. Вивчення нового матеріалу

1. Ділення з остачею

• Пояснення вчителя на основі прикладів.

90 : 18 = 5                  48 : 12 = 4

91 : 18 = 5 (ост. 1)      49 : 12 = 4 (ост. 1)

• Пояснення учнів ділення з остачею за вправою № 757.

2. Первинне закріплення. Вправа № 758 (останні два стовпчики — самостійно)

3. Фізкультхвилинка


III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Робота над задачею № 759 (за малюнком і коротким записом)


 

Маса тварини

Кількість тварин

Загальна маса

?

2

80 кг

?, у 5 разів більше

4

? кг


Сильнішим учням учитель пропонує розв’язати задачу самостійно, з рештою — працює колективно.

2. Знайти значення виразу 250 · c c · 5, якщо c = 200.


IV. Підсумки уроку


V. Домашнє завдання

№ 762, 763.




Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити