МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

УРОК 93

Тема. Письмове ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки


Мета: пояснити учням письмове ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки; формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення, розв’язувати рівняння.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиця «Ділення з остачею».

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Усні обчислення

1. Вказати стрілкою маршрут від найменшої відповіді до найбільшої.


image203

 

2. З’єднати стрілками приклади з однаковими відповідями.



3. Завдання для опитування

• Скільки становить 2/6 год.? 3/4 хв.? 3/100 кг? 5/100 ц?

• У Олі є 1 грн. На 3/5 вона купила 4 однакові гумки. Скільки коштує 1 гумка?

• З якою швидкістю повз равлик, якщо за 2 години він проповз 8 метрів?


II. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення вчителя

— Число 260 на 50 порівну поділити не можна. Найближче до числа 260 є число 250. Поділимо 250 на 50, буде 5. У нас залишилось число 10, воно менше числа, на яке ми ділили. Отже, 260 : 50 = 5 (ост. 10).

Поділимо інакше число 294 на 40. Будемо ділити 294 на добуток чисел 4 і 10.

294 : (10 · 4) = 294 : 10 : 4 = 7 (ост. 14).

Тепер виконаємо дію ділення у стовпчик.

image204

2. Пояснення учнями ділення з остачею у вправах № 764, 765

3. Коментоване розв’язання прикладів № 766 (два приклади — з коментуванням, решту — самостійно)

4. Фізкультхвилинка

 

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Задача № 768 (після короткого запису умови розв’язати самостійно)

2. Задача № 769 (колективно)

3. Розв’язання рівнянь № 767 (самостійно)

 

IV. Підсумки уроку

 

V. Домашнє завдання

№ 770, 771.

 

УРОК 94

 

На уроці вчитель відпрацьовує в учнів навички ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки за вправами № 773—779.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити