МАТЕМАТИКА
Уроки для 5 класу

УРОК 27

Тема. Додавання і віднімання натуральних чисел. Вирази

 

Мета: перевірити засвоєння учнями теми «Додавання і віднімання натуральних чисел. Вирази».

Тип уроку: перевірка та корекція знань, навичок та вмінь.

Хід уроку

Тематична контрольна робота № 2

Варіант 1

1.   Обчисліть:

1) 5 693 + 29 758;

2) 42 735 – 4 028.

2.   На одній полиці було 47 книжок, що на 14 менше, ніж на другій, а на третій — на 17 книжок більше, ніж на першій. Скільки книжок було на трьох полицях разом?

3.   Виконайте завдання, обираючи зручний порядок обчислення:

1) (228 + 453) + 772;

2) 163 + 236 + 364 + 237.

4.   Перевірте, чи правильна нерівність:

1674 – (673 + 437) > 1885 – (648 + 664)?

5.   Знайдіть значення т за формулою: m = 47 – 7t, якщо t = 5.

6.   Спростіть вираз 389 + х + 211 і знайдіть його значення при х = 456.

7.   Микола купив m олівців по 80 к. і 6 зошитів по n к. На скільки більше заплатив хлопчик за зошити, ніж за олівці? Складіть вираз і знайдіть значення отриманого виразу при m = 7, n = 95.

8.   Знайдіть значення виразу, обираючи зручний порядок дій:

1) (913 + 798) – 613;

2) 252 – (96 + 152).

 

Варіант 2

1.   Обчисліть:

1) 3 743 + 19 658;

2) 37 435 – 8 067.

2.   На першій ділянці росло 52 дерева, що на 14 більше, ніж на другій, а на третій — на 19 менше, ніж на першій. Скільки дерев росло на трьох ділянках разом?

3.   Виконайте додавання, обираючи зручний порядок дій:

1) (486 + 352) + 514;

2) 146 + 255 + 345 + 254.

4.   Порівняйте, чи правильна нерівність:

6 011 – (1 539 – 438) < 5 791 – (2 418 – 1 336)?

5.   Знайдіть значення а за формулою а = 4b + 7, якщо b = 19.

6.   Спростіть вираз 257 + t + 143 і знайдіть його значення при t = 607.

7.   Андрійко купив 14 конвертів по а к. та b марок по 80 к. На скільки більше заплатив хлопчик за марки, ніж за конверти? Складіть вираз та. обчисліть його значення, якщо а = 12, b = 1.

8.   Знайдіть значення виразів, обираючи зручний порядок дій:

1) (959 + 358) – 459;

2) 879 – (458 + 179).

 

II. Домашнє завдання

Ознайомитися з розділом «Мова, яка зрозуміла всім» і скласти 3 запитання до математичної вікторини за цим розділом. Додатково: № 280, 254, 207.



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити