МАТЕМАТИКА
Уроки для 5 класу

УРОК 32

Тема. Кут. Позначення кутів


Мета: закріпити знання учнями понять «кут», «елементи кута», «рівні кути», «бісектриса кута»; відпрацювання навичок будувати, розрізняти кути, знаходити на рисунках рівні кути (розвиток окоміру).

Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань

(Робота з сигнальними картками)

Ігровий момент

Учитель. Любі друзі! Чи знаєте ви, що у вашому класі з'явився новий учень — Петрик Тяпляпкін? Але сьогодні він захворів і передав тільки зошит зі своїм домашнім завданням, яке було задано на попередньому уроці. Допоможіть мені, будь ласка, перевірити його домашнє завдання і знайти та пояснити, де він припустився помилки. Далі вчитель відкриває заздалегідь записане розв'язання вправ домашнього завдання (№ 298, 300, 302) разом із рисунками, причому в кожному з номерів припущено помилки. Учні (шукають помилку) перевіряють і сигналізують учителеві про знайдену помилку. Один з учнів пояснює, як треба було зробити і чому.

Після цього учні виконують усні вправи.

1. Назвіть кути, зображені на рис. 30.2. Чи проходить промінь між сторонами кута ABC ! Чи є він бісектрисою кута? (рис. 31)3. Учитель. Зараз я накреслю кут MNK, NP — його бісектриса (рис. 32). Тепер я витру промінь NM. Як його поновити?ІІІ. Відпрацювання навичок

1) №№ 303; 305 — за підручником.

2) Практична робота з прозорим папером.

Методика проведення практичної роботи

Учням роздаються аркуші із завданням і рисунками, і аркуші прозорого паперу, на який вони можуть переносити зображення кутів. На початку роботи вчитель пояснює, як це робиться. Відповіді заносяться до листа відповідей і здаються, завдання перевіряються у класі, і проводиться корекція знань за необхідності.

Завдання 1. Який з поданих кутів дорівнює куту ABC (рис. 33)?Завдання 2. Для якого з перелічених кутів промінь ОЕ є бісектрисою (рис. 34)?

1) DOK ; 2) COK ; 3) AOC ; 4) COP.Завдання 3. У якому з поданих на рис. 35 4-х випадків правильно названо бісектрису кута?

1) ВТ – бісектриса кута ABC ;

2) DB – бісектриса KDC ;

3) ВТ – бісектриса DBC ;

4) ТВ- бісектриса ATC.Завдання 4. Бісектрисою якого з наведених кутів є промінь ОЕ (рис. 36)?

1) BOD ; 2) AOC ; 3) COD ; 4) DOB.


III. Підсумок уроку

Ігровий момент

Учитель. Два учні 5-го класу — Стьопа Смєкалкін і Петрик Тяпляпкін за допомогою одного й того ж косинця накреслили на дошці 2 кути:


Стьопа

Петрик


Петрик сказав: мій кут більший, бо в нього сторона довша. Чи правильно міркує Петрик?


VI. Домашнє завдання

п. 11, № 296 (усно); № 304; 286 (11; 12); 279.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити