МАТЕМАТИКА
Уроки для 5 класу

УРОК 36

Тема. Види кутів. Вимірювання кутів


Мета: систематизувати знання учнів про поняття кута, його елементів, позначення, вимірювання і класифікацію; вдосконалювати вміння і відпрацьовувати навички вимірювання кутів, визначати видів кутів і розв'язувати задачі на застосування аксіоми вимірювання кутів.

Тип уроку: застосовування знань, вмінь та навичок.

Обладнання: таблиця «Кути. Вимірювання кутів».

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань

Математичний диктант

1. Запишіть, використовуючи позначення, «градусна міра кута МОК дорівнює 35°». [Градусна міра кута ABC дорівнює 25°.]

2. Градусна міра кута А дорівнює 78° [142°]. Який це кут: гострий чи тупий?

3. Накресліть кут MNK, менший [більший] за прямий кут.

4. Накресліть гострий кут АОВ [тупий кут РЕК].

5. Накресліть тупий кут СЕК [гострий кут AB С ].

6. Закінчіть речення: «Кут, менший за прямий кут [більший за прямий і менший від розгорнутого кута], називається...».

7. Скільки градусів містить кут, у 3 рази менший від розгорнутого кута [у 2 рази менший від прямого кута]?

8. Побудувати за допомогою транспортира кути 60° [90°] і його бісектрису.


II. Відпрацювання навичок

Розв'язування вправ.

№ 328 [Розв'язання. ВК проходить між сторонам розгорнутого кута

АВС = 180°, отже, АВС = АВК + КВС, тому

КВС = АВС – АВК = 180° – 146° = 34°.

ВК — бісектриса кута СВ D, тому

KBC = DBK = , тому

DBC = 2KBC = 2 × 34º = 68°. Відповідь. CBD = 68°.]

Далі можна запропонувати учням роботу із робочим зошитом (с. 26, тема 9).

Особливо слід звернути увагу на №№ 103; 106; 107; ПО; 112; 113; 114.


III. Підсумок уроку. Домашнє завдання

п. 12, завдання в робочому зошиті

№102; 105; 108; 111; 115.

Додатково: № 117.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити