МАТЕМАТИКА
Уроки для 5 класу

УРОК 41

Тема. Рівняння. Кути. Прямокутник. Трикутник і його види


Мета: підготовити учнів до тематичної контрольної роботи.

Тип уроку: повторення і систематизація знань.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Усні вправи

1. Знайти корінь рівняння:

1) х + 15 = 29;

2) 30 – х = 17;

3) х – 12 = 19;

4) 12 + х = 6.

2. Назвати всі кути на рис. 70 і знайти їх величини, якщо:

промінь NP — бісектриса кута MNK ;

промінь NS — бісектриса кута PNK.


3. На рис. 71 зображено трикутники, довжини сторін яких виражено в сантиметрах. Знайти периметр:

1) рівностороннього трикутника;

2) тупокутного рівнобедреного трикутника;

3) прямокутного рівностороннього трикутника;

4) гострокутного нерівнобедреного трикутника.



II. Повторення і систематизація знань, узагальнення вмінь

- Оскільки основна мета уроку — підготовка учнів до тематичної контрольної роботи., то бажано організувати роботу учнів за трьома основними напрямами:

1) рівняння;

2) кути;

3) трикутники.

Також доцільно задачі на повторення і систематизацію матеріалу формувати в тріади (по 3 задачі схожого змісту, починаючи від базового рівня А до високого В).

1. Рівняння
Розв'язати рівняння:

1) а) х + 29 = 53; б) 150 – х = 76.

2) а) (26 + х) – 42 = 36; б) 55 – (х – 13) = 21.

3) Яке число треба підставити замість а, щоб коренем рівняння (а – х) + 4 = 15 було число 3? (№ 290, б).

2. Кути

1) Побудувати кут MNK, величина якого дорівнює 56°. Провести довільний промінь NA між сторонами кута MNK. Записати назви кутів, що утворились. Виміряти величини кутів і знайти їх суму. Чому вона дорівнює?

2) З вершини розгорнутого кута ABC проведено 2 промені BD і ВК так, що ABK = 152°, CBD = 143°. Обчислити DBK.

3) На рис. 72 ABK = 130°. Знайти кут між бісектрисами кутів АВК і СВК.


3. Трикутники
Дано: ABC. Знайти:

1) Його периметр, якщо АВ = 5 см; ВС = 5 см; АС = 6 см.

2) Сторону АВ, якщо периметр 20 см; ВС = 5 см; АС = 6 см.

3) Його периметр, якщо АВ = 13 см, ВС — у 2 рази довша за АВ, АС на 5 см коротша від ВС.


III. Домашнє завдання

І варіант

У робочих зошитах виконати «Тематичне оцінювання № 3» (с. 35).

II варіант

Повторити пп. 10-14, № 392; 371; 365; 390.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити