МАТЕМАТИКА
Поурочні плани для 5 класів
Урок № 17.
Тема. Координатні промені і шкали
Мета. Формувати уміння та навички учнів накреслити координатний промінь , позначати точки із координатами , визначати ціну поділки . Розвивати уяву , виховувати охайність та відповідальність.
Обладнання: кодоскоп.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1.Фронтальне опитування:
а) що таке координатний промінь?
б) що таке координата точки координатного променя?
в) чим відрізняється координатний промінь від променя?
г) які з точок К(18) чи А(81) ближче розміщена до точки О(0)?
д) які бувають шкали?
е) що таке: велика поділка, мала поділка?
є) від чого походять назви: шкапа , градус?
ж) назви прилади, які мають шкали?
2. Розв’язування вправи № 319, 320 (усно).
ІІІ. Розв’язування тренувальних вправ.
Завдання № 329 (завдання на розвиток уваги та вміння користуватися секундоміром).
Практичне завдання № 331 ( на знаходження ціни поділки).
Відповідь: ціна поділки 10 одиниць, 1 відрізок дорівнює 2 см.
№ 332. а) О (0), А(3), АО = 6 см;
б) О(0) і В(7), ОВ = 7 2 = 14 см;
в) А(3) і В(7), АВ = 8 см;
г) К(14) і Р(18), КР = 8 см;
№ 333. М(14) і Н(19), МН = 20 см;
а) довжина одиничного відрізка 20: 5 = 4 (см);
б) довжина відрізків ОН і ОМ: ОН = 14 ∙ 4 = 56 см; ОМ = 19 ∙ 4 = 76 см;
в) К(20) і Н(19); КН = 4 см;
г) М(14) і К(20); МК = 24 см;
№ 335. А(17) і В(25), С(?), знайти координату точки С, яка є серединою відрізка АВ.
АВ = 25 – 17 = 8; 8 : 2 = 4; С(21).
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
§7. № 330, 334, 336, 338(б, в), 342 (додаткове).