РІДНА МОВА 11 КЛАС
План-конспекти уроків

Урок № 40

Тема. Будова тексту

 

Мета: ознайомити учнів із поняттями текстового об’єкта і предиката та з конструктивними прийомами організації тексту; формувати вміння аналізувати будову текстів.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник.

ХІД УРОКУ

І. Підготовка до сприймання нового матеріалу (актуалізація опорних знань).

v Прочитати (прослухати) висловлювання.

Чи є воно текстом? Свою думку обґрунтувати. Пригадати визначення тексту, назвати основні ознаки тексту.

Живуть одиноко у селі старі батько й мати.

Щоліта приїжджає до них єдиний син Михайло. Приїжджає сам — невістка з дочкою їдуть на якесь море: дівчині таке лікування приписали. Та й не любить міська невістка села: харчі не ті, холодильника й телевізора немає.

Михайло гостює в батьків лише три дні, а далі й собі поспішає до жінки та дочки на море. Залишає старим подарунки начебто від невістки: матері — хустку, а батькові — картату сорочку (вже їх у скрині наскладалося), п’ятдесят гривень та ще свою почату пляшечку одеколону й брусочок закордонного мила, незвичні пахощі якого будуть довго нагадувати старим довгоочікувані відвідини сина. (М. Кравчук)

II. Вивчення нового матеріалу.

v Робота з підручником.

1. Виконання вправи 275.

2. Опрацювання теоретичного матеріалу.

III. Виконання вправ на закріплення вивченого.

v Робота з підручником.

Виконання вправи 276 (І, II).

IV. Підведення підсумків уроку.

V. Домашнє завдання.

§ 15, вправа 277 (І).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.