Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

РІДНА МОВА 11 КЛАС
План-конспекти уроків

Уроки № 56, 57

ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ

Тема. Доповідь на тему, пов’язану з виучуваними предметами

 

Мета: закріпивши знання учнів про особливості підготовки доповіді, ознайомити їх зі специфікою публічного виступу; формувати інтелектуально-мовленнєві вміння, необхідні для активної мовленнєвої діяльності.

Обладнання: підручник.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація опорних знань.

v Бесіда.

1) Як часто вам доводиться слухати доповідь? Виступати з доповіддю?

2) Які бувають доповіді?

3) Чим доповідь відрізняється від повідомлення? Від лекції?

v Робота з підручником.

Самостійне виконання вправи 302 (І, читання тексту мовчки).

II. Повідомлення мети і завдань уроку. Мотивація навчання.

III. Вивчення нового матеріалу.

v Пояснення вчителя.

Початок академічного красномовства в Україні припадає на XVII—XVIII ст. і пов’язаний із діяльністю Києво-Могилянської академії. У XIX ст. у зв’язку з пробудженням суспільно-політичної думки академічне красномовство, зокрема такі його жанри, як лекція та доповідь, перетворюються на загальнодоступні. Спочатку лекцію або доповідь відвідують студенти інших факультетів навчального закладу, пізніше вона зацікавлює широкий загал. Після того як лекції та доповіді починають виголошувати спеціально для найширшої публіки, виникає науково-популярна лекція.

Існують такі жанри академічного красномовства: лекція (вузівська, шкільна), науково-популярна лекція, наукова доповідь, наукове повідомлення, науковий огляд.

У другій половині XIX — на початку XX ст. як вузівські, так і науково-популярні лекції читали хімік Дмитро Іванович Менделєєв, біолог Ілля Ілліч Мечников. Зразками академічного красномовства є лекції видатних учених XX ст. геохіміка Володимира Івановича Вернадського, біолога Миколи Івановича Вавилова, фізика Льва Давидовича Ландау.

Таким чином, наукова доповідь є жанром академічного красномовства. Основна мета доповіді — донести до слухачів наукову інформацію. Слід зазначити, що дуже часто академічне красномовство включає елементи суспільно-політичного красномовства.

v Робота з підручником.

Виконання вправи 304 (I, II).

IV. Виконання вправ на закріплення вивченого.

v Робота з підручником.

Виконання вправи 305.

v Прослуховування 3—5 складених удома доповідей. Обговорення прослуханих доповідей за планом, поданим у вправі 306.

V. Підведення підсумків уроку.

VI. Домашнє завдання.

Скласти план виступу на тему: «Чи відчуває нинішнє суспільство потребу у здібних ораторах» або план виступу на випускному вечорі. Підготуватися до виступу за планом.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.