Розробки уроків - Навчання грамоти - Письмо 1 клас ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)

Урок 56. ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ ЛІТЕР

Мета: закріпити знання учнів про написання вивчених букв, складів та слів з ними; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; формувати навички письма під диктування; розвивати зв'язне мовлення, граматичну пильність; виховувати старанність, охайність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Упіймай звук»

— Якщо в слові є звук [к] — плесніть у долоні.

Їде Зайчик у трамваї

І довкола позирає.

Тут підходить Їжачок

І говорить: Ваш квиток! —

Червоніє Зайчик густо

І дає листок... капусти.

Пожував Їжак листок.

— Це,— говорить,— не квиток.

Доведеться вам зійти

І додому пішки йти.

І. Січовик

— Де їхав Зайчик?

— Що попросив показати його Їжачок?

— Що Зайчик показав замість квитка?

— Що сказав на це йому Їжачок?

2. Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок

• Били мене, били, на шматки порвали,

У воді мочили, по траві валяли,

Одну половину з кашою поїли,

Другу половину на плечі наділи. (Льон)

• Солоне, а не сіль,

Біжить, а не річка,

Блищить, а не золото.

Коли б угадати та менш його знати! (Сльози)

• На воді — не пливе й не втопає.

На вогні — не тліє й не горить.

На піску — слідів не залишає.

По соломі йде — не шелестить. (Тінь)

— Із букв розрізної азбуки викладіть слова-відгадки.

— Назвіть букви в словах. Яка буква спільна в усіх словах?

— Складіть звукові схеми слів.

— Назвіть послідовно всі звуки у словах.

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ. РОБОТА В ЗОШИТІ (с. 64)

1. Робота над загадкою

• І зелена, і колюча,

І пухнаста, і пахуча

Посеред кімнати стала,

Нас зі святом привітала. (Ялинка)

— Про яку зелену гостю йдеться в загадці?

— З яким святом вона нас вітає?

— Розгляньте ялинку на сторінці зошита.

— Хто кружляє навколо ялинки?

— Чим прикрашена наша ялинка?

— Що ви бачите на кульках?

— Зніміть з ялинки кульки з буквами. Напишіть букви, що зображені на кульках у рядках.

Колективний запис букв з коментуванням. Учні пригадують елементи, з яких складаються букви, називають їх.

Фізкультхвилинка

Руки в сторони та вгору,—

На носочках піднялись.

Підняли голівку вгору

Й на долоньки подивись.

Руки в сторони розводим,

Опускаєм плавно вниз.

Присідати ми почнем,

Добре ноги розімнем.

Раз присіли — руки прямо.

Встали. Знову все так само.

Вправу дружно почали,

Нахил вліво — раз, два, три!

Повертаємося вправо.

Все виконуємо гарно.

Вліво, вправо повернулись.

Ось розминці вже й кінець.

Хто ж старався — молодець!

2. Підсумок роботи за першою частиною зошита для письма

— Ми завершуємо першу частину зошита для письма. Це зошит, у якому ви зробили свої перші кроки з опанування навичками красивого письма. Погортайте сторінки зошита. Згадайте, які букви навчилися писати. Знайдіть найбільш удалі сторінки. Згадайте завдання, які вам було виконувати складно.

— Позаду у вас — зимові канікули та новорічні свята.

3. Бесіда про новорічні свята

— Як святкують Новий рік у вашій сім’ї?

— Як ви святкуєте Різдво?

— Хто з вас ходить щедрувати? колядувати?

— Які колядки і щедрівки ви знаєте?

— Давайте розучимо колядку! Обов’язково ознайомте із нею своїх рідних і знайомих.

Коляд, коляд, колядниця,

Добра з медом паляниця,

А без меду не така,

Дайте, дядьку, п’ятака.

Одчиняйте скриньку,

Та давайте сливку.

Одчиняйте сундучок

Та давайте п’ятачок.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що цікавого було на сьогоднішньому уроці?

— Чим він вам запам’ятався?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити