Розробки уроків - Навчання грамоти - Письмо 1 клас ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)

ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Урок 117. СЛОВА, ПРОТИЛЕЖНІ ЗА ЗНАЧЕННЯМ

Мета: повторити вивчений матеріал про слова, протилежні за значенням; закріпити навички письма вивчених букв; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати увагу при списуванні з друкованого тексту.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра «Відгадай слово».

• 8 букв це слово має.

Хто це слово відгадає?

Я вам трохи підкажу,

Що це слово означає,

Коротенько розкажу:

Це ім’я відомого борця за мир.

(Леопольд — герой мультфільму)

• 11 букв у слові.

Хто сказати нам готовий,

Що це? Я вам підкажу,

Що це слово означає,

Коротенько розкажу:

Це річ не золота й не срібна,

Та дорога і всім потрібна,

Є в домі кожному, практична,

І має провід електричний. (Холодильник)

2) Гра «Кому що потрібно?».

Учитель називає професію, а діти — необхідні для роботи предмети.

Лікар — халат, ліки, термометр...

Учитель — книги, зошити, ручки, олівці...

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв, у яких є подовжена з петлею: у, д, в, з.

5. Словникова робота

Посередині, Україна, українська, фартух, цукерка, цукор, чотирнадцять, якір, ярмарок.

III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 109)

1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

Завдання 1

— Напишіть каліграфічно.

Чч че че

Червень літо починає.

2. Пропедевтика української мови

— Слова, протилежні за значенням, завжди утворюють пару. Вони допомагають яскраво й точно висловлювати думки.

3. Мовленнєва діяльність

Завдання 2

— Розгляньте уважно на малюнку клоунів. Опишіть словами їхній зовнішній вигляд.

— Зверніть увагу на те, чим вони різняться. Використовуйте слова, протилежні за значенням: веселий — сумний, високий — низький.

4. Виконання письмових вправ

Завдання 3

— Прочитайте слова біля малюнків. Виберіть серед запропонованих слів слова, протилежні за значенням. Запишіть ці слова.

Повільна — швидка

холодне — гаряче

м’яка — тверда

важкий — легкий

Фізкультхвилинка

IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Поділи»

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Бойовий, майонез, район, знайомий, підйомний.

2. Гра «Зміни за зразком»

— Змініть слова за зразком: лебеді — лебідь.

Лосі — ... ;                               

друзі — ... ;

карасі — ... ;

кролі — ...

3. Гра «Загублена літера»

— Поміркуйте, яку першу літеру пропущено у слові. Запишіть утворені імена.

_ем’ян, _етро, _тепан, _икола, _лена, _етяна, _адія.

4. Письмо під диктовку слів, речень

Редька, їдальня, тюльпан, зайчик; ячмінь, поїзд, лисиця, Люба; Київ, урожай, пісня.

Мої друзі побували у Києві. Вони відвідали музеї, театр.

5. Списування з друкованого шрифту

«Післябуквар» (с. 108), загадка про літо.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чого навчалися на уроці?

— Наведіть приклади слів, протилежних за значенням.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити