РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 116

Тема. Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи


Мета: узагальнити й систематизувати вивчене про текст; закріпити знання про його будову; продовжувати вчити редагувати текст, добирати заголовок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до природи, повагу до рідного слова.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент


II. Аналіз контрольної роботи


III. Повідомлення теми й мети уроку

— На сьогоднішньому уроці ми узагальнимо й систематизуємо все, що знаємо про текст, продовжимо вчитися редагувати тексти й добирати до них заголовки.


IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Хвилинка чистопису

цв ньк цвірінькає

— Складіть і запишіть речення зі словом цвірінькає.

— Зверніть увагу на слово в рамці на с. 118. Прочитайте його транскрипцію.

— Тепер ще раз прочитайте складене речення, правильно вимовляючи слово цвірінькає.

2. Коментоване письмо (вправа 281)

— Запишіть, хто як подає голос.

— Спробуйте пояснити, як утворилися записані вами назви дій.

3. Бесіда

— Чим відрізняється текст від групи речень?

— З яких частин складається текст? Де треба починати писати кожну з них?

— Які види текстів ви знаєте? Чим вони різняться?

— Визначте головну думку тексту.

Заєць-сонько любив поспати. Прокинеться, враз згадає:

— Ой, проспав. Знову ти рано встаєш, зяблику! Невже тобі солодкі сни не сняться?

— Сняться і мені. Але щоб усього доволі мати, треба рано вставати.

4. Колективна робота з деформованим текстом (вправа 279)

— Прочитайте речення і складіть із них текст.

— Доберіть заголовок.

— Запишіть утворений текст і заголовок.

— Прочитайте записаний текст. Підкресліть головні слова в кожному реченні.

— У виділеному реченні усно встановіть зв’язки між словами за допомогою питань.



5. Колективна робота з текстом-описом (вправа 280)

— Прочитайте опис весняного поля. Поміркуйте, в якому місяці це може бути.

— Знайдіть у тексті перевірне до слова зелений.

— Які слова вжив автор, щоб описати квіти, трави? За зразком запишіть їх разом зі словами, з якими вони зв’язані.

— До слова безліч доберіть близькі за значенням слова. (Дуже багато, безмежна кількість)

6. Самостійна робота (з дошки)

Визначте тип тексту. Доведіть свою думку. Доберіть заголовок.

Через пеньки і колоди чимчикує їжачок. Тягає він у нору запашне листя. Стелить зимову постіль. До весняного сонечка проспить їжачок. І снитимуться йому лісові сни.


IV. Підсумок уроку

— Що таке текст?

— Назвіть складові частини тексту.

— Які види текстів ви знаєте?

— У чому особливість вимови слова цвірінькає?


V. Домашнє завдання

Вправа 282.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити