РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 25

Тема. Засоби зв’язку речень у тексті. Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Текст»


Мета: поглибити знання учнів про структуру тексту; продемонструвати засоби зв’язку речень у тексті; формувати вміння аналізувати структуру тексту; учити складати текст, дотримуючись його структури; систематизувати й узагальнити знання про текст; розвивати увагу учнів, виховувати інтерес до спостережень у природі.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент


II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 107)

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Якого типу цей текст? Доведіть.

— Які ще види текстів ви знаєте? Розкажіть про їх характерні особливості.

2. Словниковий диктант

Виразно, диктант, читання, олень, ведмідь, телевізор, заєць, червоний.

Перевірка — взаємоперевірка за зразком на дошці.

3. Бесіда (вправа 110)

— Послухайте вірш. Визначте вид цього тексту.

— Чи зрозуміло вам, що означають слова хліб росте?

— Що означає у цьому тексті слово хліб?

— Отже, одне й те саме слово може називати різні предмети.

А ми сьогодні дізнаємося, як уникнути повторів одного й того самого слова і як їх усувати, якщо вони виникли. Також будемо вчитися зв’язувати речення в тексті так, щоб зробити його грамотним і виразним. Крім цього, закріпимо свої знання про текст.


III. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Пошукова робота (вправа 108)

— Як же зв’язуються речення в тексті?

— Зараз ви повправляєтесь у доборі слів, які можуть зв’язувати речення в тексті.

2. Самостійна робота (вправа 109)

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Для чого необхідно замінювати слова в тексті близькими за значенням?

3. Фізкультхвилинка


IV. Закріплення та систематизація знань та умінь учнів

1. Колективна робота (вправа 112)

— Знайдіть зачин цього тексту.

— А де кінцівка?

— Як називається частина тексту, яка розташована між зачином і кінцівкою?

— Як дібрати заголовок до тексту?

2. Самостійна робота (вправа 113)

Перевірка — індивідуальне опитування.

Звернути увагу дітей на вимову й написання слів лащиться і подивіться.

3. Робота в парах. «Заповни пропуски» (вправа 114)


V. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Із якими основними поняттями ми ознайомились у темі «Текст»?

— Що таке тема тексту? А мета?

— Розташуйте частини в правильному порядку.

Кінцівка, зачин, основна частина тексту.

— Як зв’язуються речення в тексті?

— А що ми навчилися робити?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання (вправа 115)


VI. Домашнє завдання

Вправа 115.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити