РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 31

Тема. Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком та запитаннями


Мета: закріпити знання учнів про розповідні та питальні речення; вчити складати схеми речень і добирати речення до схеми; вчити складати розповідь за малюнком та запитаннями; збагачувати лексичний запас учнів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати вміння бачити красу природи.

Обладнання: малюнки та фотографії осінньої природи.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент


II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 139)

— Прочитайте розповідні речення.

— Доведіть, що вони є розповідними.

— А з якими реченнями ще ми ознайомились?

2. Вибірковий зоровий диктант

— Спишіть з дошки речення:

I варіант — розповідні;

II варіант — питальні.

З снігу робимо цеглини.

Кладемо високі стіни.

Ти замерз? Ану, ходім

Будувати сніжний дім!

— Як ви знайшли розповідні (питальні) речення?

— До якої групи речень можна віднести останнє речення? Чому?

— Це особлива група речень, з якою ми будемо знайомитися пізніше.


III. Повідомлення теми та мети уроку

— А сьогодні на уроці ми закріпимо свої знання і вміння, пов’язані з розповідними і питальними реченнями. Крім того, будемо вчитися складати розповідь за малюнком і запитаннями.


IV. Закріплення та систематизація знань

1. Колективна робота (вправа 141)

Під час виконання завдання 1 можна організувати змагання з виразного читання.

— Як ви думаєте, чому найсмачнішим видався дітям саме цей обід?

— Складіть схему першого речення.

— Як розпізнати питальне і розповідне речення?

— Доберіть можливі питання до першого речення.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання (вправа 143)

3. Робота в парах (вправа 142)

Завдання 2 виконати письмово.

Перевірка — опитування пари.

4. Фізкультхвилинка


V. Розвиток зв’язного мовлення

1. Вступна бесіда

Учитель звертає увагу на зображення осінньої природи.

— Які почуття викликають вони у вас? Чому?

— Що саме вас захоплює?

— А де можна побачити таку красу?

— Сьогодні ми вирушимо до осіннього парку разом із однією дружною сім’єю.

2. Робота зі складеним текстом (вправа 140)

Після складання і запису розповіді можна запропонувати виразно прочитати складені розповіді.

— Які речення ми записали? Доведіть.


VI. Підсумок уроку

— Розкажіть, що ми вчилися робити на уроці?

— А які знання закріплювали?

— Що ви можете розповісти про питальні та розповідні речення.


VII. Домашнє завдання

Вправа 143.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити