РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 42

Тема. Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень. Вимова й написання слова портфель


Мета: проаналізувати результати контрольної роботи; ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, їх характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розширити уявлення учнів про різноманітність професій.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент


II. Аналіз контрольної роботи


III. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

— Переставте букви місцями, утворіть слова.

Кажаб, шками, яркащі, їокжач, никажк

(Жабка, мишка, ящірка, їжачок, книжка)

— Що спільного в цих словах?

— А яке слово зайве? Чому?


IV. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні ми доведемо, що хоча, на перший погляд, це слово і відрізняється від інших, все ж таки воно зовсім не зайве.


V. Робота над значенням нового матеріалу

1. Колективна коментована робота (вправи 184, 185)

— Як ви думаєте, чим схожі всі ці слова? (Усі вони означають назви предметів.)

— А на які питання вони відповідають?

— А чому питання в них різні?

— Отже, що ви можете сказати про записані слова?

— Прочитайте правило на с. 87. Що було раніше вам невідомим?

— А що нам треба буде запам’ятати?

2. Робота в парах (вправа 186)

— Чим схожі слова обох стовпчиків?

— А чим відрізняються?

— На які питання відповідають слова, назви живих предметів? А інші слова, назви предметів?


VI. Закріплення та систематизація знань

1. Хвилинка чистопису

аж ал ця суниця

— Що таке суниця?

— Які ще ягоди ви знаєте?

— Більше про ягоди ви дізнаєтеся із вправи 187.

2. Самостійна робота (вправа 187)

Перевірка — індивідуальне опитування.

— На які питання відповідають ці слова?

— До якої групи слів вони належать?

3. Фронтальна робота (вправа 188)

Додаткове завдання

— Усно виберіть із вправи слова, назви предметів і поставте до них питання.

4. Словникова робота

— Прочитайте слово в рамочці на с. 88.

— Як ви думаєте, чи можна його віднести до групи слів — назв предметів? Доведіть це.

— На що треба звернути особливу увагу в написанні слова портфель?

— Напишіть рядок цього слова, підкреслюючи літери, на які треба звернути увагу.

— Чого більше в цьому слові — звуків чи букв? Чому?


VII. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Зверніть увагу на слова, з якими ми працювали на початку уроку. Чому слово книжка не зайве?

— А що ви дізналися сьогодні про слова — назви предметів?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання


VIII. Домашнє завдання

Правило на с. 87, вправа 189, повторити словникові слова.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити