РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 43

Тема. Розпізнавання іменників (без уживання терміна) за питаннями хто? що? Складання речень


Мета: розширити й поглибити знання учнів про слова — назви предметів; вчити розпізнавати ці слова у мовленні, складати з ними речення; розвивати вміння групувати слова; виховувати повагу і бережливе ставлення до хліба.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент


II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 189)

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Чим схожі усі ці слова?

2. Вибірковий диктант

I варіант — слова з питанням що?

II варіант — слова з питанням хто?

Азбука, вересень, учителька, ґанок, ведмідь, олень, предмет, телевізор, шофер.

— Що спільного у цих слів?


III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні ми будемо вчитися знаходити слова — назви предметів, складати речення з цими словами.


IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Колективна робота (вправа 194)

— Як же можна впізнати слова — назви предметів?

— Складіть усно речення з одним зі слів — назв предметів.

2. Робота в парах (вправа 193)

— Знайдіть усі слова — назви предметів.

3. Хвилинка чистопису

ис ня ли лисеня

— Складіть речення за зразком вправи 193 зі словом лисеня.

— Які слова — назви предметів ви використали?

— А як ви їх упізнали?


V. Закріплення та систематизація знань

1. Самостійна робота з підручником (вправа 191)

Завдання 1 опрацювати усно колективно.

— Чи схожі між собою ці слова? Доведіть.

Завдання 2 опрацювати письмово самостійно.

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Чи можна ці слова віднести до групи слів — назв предметів? Чому?

— А на які ще питання відповідають слова — назви предметів?

2. Творче завдання (вправа 192)

Додаткові завдання

1) Знайдіть у тексті слова — назви предметів. Як їх можна знайти?

2) Розкажіть, чого навчає вас цей текст.


VI. Підсумок уроку

1. Гра «Я — тобі, ти — мені»

— Я вам буду давати слова, а ви мені — повертати питання, на які вони відповідають.

Сонце, читач, вулиця, вогонь, шахтар, дощ, кінь, дерево, бібліотека, хмара, доброта, бібліотекар, хлібороб, каша, літо, серце, пташка, місяць, урок, лось, сорока, пенал, сцена.

— А що спільного у цих слів?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання


VII. Домашнє завдання

Правило на с. 91, вправа 195.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити