РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 49

Тема. Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей. Вимова й написання слова черговий


Мета: ознайомити учнів з іменниками на позначення власних і загальних назв (без уживання термінів); навчити розрізняти їх, писати з великої літери імена, по батькові та прізвища; розвивати вміння групувати слова за певними ознаками; виховувати патріотичні почуття.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент


II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 213)

Завдання 1 — усне опитування.

Завдання 2 — записати на дошці.

Додаткове завдання

Знайти в тексті слова — назви предметів.

2. Визначення закономірності

— Подумайте, за якими ознаками слова об’єднали в групи.

Миколка

Вікторович

Романенко

дівчина

Світланка

Павлівна

Денисенко

школа

Павлик

Леонідович

Василенко

малина

Катруся

Максимівна

Борисенко

квітка

Дмитрик

Іванович

Іваненко

берег


III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, які слова і чому пишуться з великої літери.


IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Колективна пошукова робота (вправа 214)

Як висновок роботи — правило на с. 100.

2. Самостійна робота (вправа 215)

Додаткове завдання

Підкреслити імена однією лінією, по батькові — хвилястою, а прізвища — двома лініями.

3. Фізкультхвилинка


V. Закріплення та систематизація знань

1. Вибіркове списування (вправа 216)

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Як пишуться імена, прізвища, по батькові?

2. Складання загадки за аналогією (вправа 217)



Завдання 2 виконати в парі.

Заслухати декілька складених загадок.

3. Словникова робота

— Запишіть імена і прізвища сьогоднішніх чергових.

— З якої літери ви їх написали?

— Складіть речення з цими словами. Але перш ніж записати, прочитайте в рамочці на С. 101 слова черговий. Зверніть увагу на його написання й вимову.

— Запишіть складене речення, у словниковому слові поставте наголос і підкресліть літеру е, на яку треба звернути особливу увагу при написанні цього слова.

4. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання


VI. Підсумок уроку

— Прочитайте слова. Знайдіть і виправте помилки. Поясніть.

Михайло сергійович, пілот, зошит, коваленко, левчук, стіл, пташка, тетянка, іващенко, світлана вікторівна.

— Про що ви дізналися сьогодні на уроці?


VII. Домашнє завдання

Правило на с. 100, вправа 218.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити