РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ

Урок 51

Тема. Велика літера у кличках тварин. Складання опису тварин


Мета: поглибити й розширити знання учнів про вживання великої літери на письмі; вчити писати клички тварин з великої літери; розрізняти назви тварин та їх клички; розвивати мовні вміння; виховувати любов до братів наших менших.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент


II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 223)

Перевірка — індивідуальне опитування.

— Як пишуться імена людей?

— Які ще слова слід писати з великої літери?

2. Бесіда

— Поясніть написання слів.

Хлопчик (Д, д)митрик, (У, у)читель (І, і)ван (С, с)тепанович, (У, у)чень (Л, л)исиченко, (К, к)орова (З, з)ірка.

— У написанні яких слів у вас виникли труднощі?


III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, як же правильно писати клички тварин та їх назви, й учитимемося їх розрізняти.


IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Самостійна робота (вправа 224)

— Зробіть висновок із виконаної вправи. Звірте його з правилом на с. 105.

— Про що ви дізналися? А в чому різниця між назвою тварини та її кличкою?

— Що слід написати з великої літери — назву чи кличку?

— Наведіть приклади назв і кличок своїх домашніх улюбленців.

2. Робота в парах (вправа 225)

Одна пара учнів працює на дошці.

— Які ще слова, крім імен, по батькові та прізвищ людей, слід писати з великої літери?


V. Закріплення та систематизація знань

1. Диференційоване завдання

Учні з більш високим рівнем підготовки виконують самостійно вправу 228.

Учні з нижчим рівнем підготовки виконують вправу 230 з учителем.

По одному учню з кожної групи працюють на дошці.

Перевірка — взаємоперевірка.

— Поясніть вживання великої літери.

2. Фізкультхвилинка

3. Самостійна робота (вправа 229)

— Як ви написали клички тварин?

4. Складання опису тварини (вправа 226)

Вправу виконати колективно з коментарем.

Назвіть слова, які ви написали з великої літери. Поясніть свою думку.

— Чому в реченнях слова кіт, півень, собака написані з великої літери? (Тому що вони стоять на початку речення.)

— Змініть речення так, щоб ці слова писалися з малої літери.

— А чи зміниться написання слів Цезар, Букет, Сирота, Айстра зі зміною їх місця в реченні? Чому?


VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Про що сьогодні ви дізналися на уроці? Наведіть приклади.

— Назвіть усі групи слів, які ви будете писати лише з великої букви. Наведіть приклади.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання


VII. Домашнє завдання

Правило на с. 105; I варіант — вправа 227; II варіант — вправа 232.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити