РІДНА МОВА 2 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
Урок 60
Тема. Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом
Мета: закріпити знання про прикметник; розвивати зв’язне мовлення учнів; учити писати переказ тексту за малюнком і питаннями; виховувати любов до природи, до рідного слова.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 265)
— Прочитайте виразно, передаючи голосом захоплення.
— Які назви ознак і слова, з якими вони пов’язані, ви виписали?
— Прочитайте слова — назви ознак, близькі за значенням.
2. Хвилинка чистопису
із іг їх кігтики
— Доберіть із двома першими буквосполученнями слова — назви ознак предметів. (Залізне кільце, різкий запах; іграшковий будиночок, бігова доріжка)
— Запишіть дві пари слів (за вибором) і поставте запитання до слів — назв ознак предметів.
III. Повідомлення теми й мети уроку
— Сьогодні ми повторимо те, що знаємо про слова — назви ознак предметів, а саме: на які питання відповідають, з якими словами зв’язані в реченні. Також учитимемося писати переказ тексту за малюнком і запитаннями.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Аналітична вправа (вправа 267)
— Прочитайте. Чи відгадаєте, про що тут сказано?
— Чому ви не можете здогадатися, про що йдеться?
— А тепер прочитайте й відгадайте загадку.
— Які слова допомогли вам це зробити?
— Запишіть ці слова. Усно поставте до них питання.
2. Фізкультхвилинка
3. Розвиток зв’язного мовлення (вправа 266)
— Прочитайте текст. Розгляньте малюнок.
— Знайдіть і прочитайте опис дятла.
— Як ще називають дятла? (Лісовий лікар)
— Послухайте, як про нього написала Г. Чубач.
Добрий дятел жив на дубі,
Долотом дерева длубав —
Де жука, де короїда
Роздобуде для обіду.
І йому самому смачно,
І дерева дятлу вдячні.
— Усно дайте повні відповіді на запитання.
1) Який дятел? (Дятел гарно вбраний.)
2) Яка в нього голівка? (Голівка в нього чорна з червоною плямою.)
3) Яка спинка? (Спинка чорна.)
4) Які крила? (На чорних крилах білі плямочки і смужечки.)
5) Який дзьоб? (Дзьоб міцний.)
6) Які кігтики? (Кігтики гострі.)
7) Який хвіст? (Хвіст жорсткий.)
— Запишіть відповіді. Підкресліть назви ознак.
— Прочитайте записаний текст.
V. Підсумок уроку
— Що було найскладнішим на сьогоднішньому уроці?
— Що сподобалося найбільше?
VI. Домашнє завдання з інструктажем
Вправа 268.