Українська мова 2 клас І семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік

ЗВУКИ І БУКВИ. АЛФАВІТ

Урок 37. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ТВЕРДИМИ ТА М'ЯКИМИ ПРИГОЛОСНИМИ В СЛОВАХ

Мета: закріплювати знання учнів про тверді та м'які приголосні в словах; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слова; виховувати охайність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 53, вправа 149)

    — Розкажіть напам’ять вірш.

   Вимовте кожен приголосний звук у виділених словах.

   Які різні звуки в цих словах позначає буква л?

—  Яка буква вживається для позначення м’якості приголосного звука [л] у слові полю?

2. Складання речення

    — Побудуйте речення із поданих слів. Підкресліть буквосполучення ьо.

Не відкладай, на, роботи, завтра, сьогоднішньої.

3. Гра «Заміни звук»

    — Замініть тверді приголосні пом’якшеними. Прочитайте утворені слова. Бик (бік), вити (віти), умити (уміти), пити (піти), миша (Міша), била (біла), бий (бій), мий (мій).

   Складіть речення зі словами мий, мій.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 54-55)

Вправа 150

   Візьміть участь у діалозі вчителя з учнями.

   Потренуйтеся читати діалог в особах (учителя й учнів).

   Виконайте звуко-буквений аналіз виділених слів.

Слово про слово

Льон — однорічна або багаторічна трав’яниста рослина, зі стебел якої виготовляють волокно.

Бавовник — рослина з насінням, з якого виробляють пряжу.

2. Фізкультхвилинка

Станем в коло, дітвора,

Дітвора, дітвора.

До ялинки вже пора,

Нам пора, нам пора.

Станем в коло й покружляєм,

Покружляєм, покружляєм.

Зупинились й поплескаєм,

Поплескаєм, поплескаєм.

Тупаємо ніжками,

Мов йдемо доріжками.

Наче зайчики, йдемо,

Ідемо ми, ідемо.

Поплигали,поскакали

І за парти посідали.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Утвори слова за зразком»

Один

Багато

день

деньок

пень

 

кінь

 

опеньки

 

2. Творче списування

—  Спишіть слова, вставляючи пропущені букви. Поставте над словами наголос.

С□годні, т□хкає, сл□зи, л□дяник, л□тчик, с□мий, бад□рий, в□сна, оз□рце, н□бесний, з□мовий, кал□ндар, дорі□ка, соло□кий.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

—  Які букви не можна писати після букв, що позначають тверді приголосні букви?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 55, вправа 151.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 51

1. Творча вправа

— Послухайте вірш Н. Красоткіної «Чарівні слова», запишіть у зошит ввічливі слова, які ви почули.

Я слова чарівні знаю,

Вивчила охоче!

І в розмові їх вживаю

З ранку і до ночі!

«Доброго здоров’я, Галю!»

«Добрий день, Оленко!»

Ти до мене, я до тебе

Звернемось гарненько!

З добрим ранком всіх вітаю,

Як іду із хати.

І кажу всім «на добраніч»,

Як лягаю спати.

І «спасибі», й «дуже прошу»,

« Вдячна вам », « будь ласка!»

Словом радість всім приношу,

Світ стає, як казка!

«Всім привіт!, «Іди здорова!», «

Дякую красненько!» —

Ось така чарівна мова

Радує серденько.

«До побачення вам, люди»,

«Будьте всі здорові!» —

Ці слова чарівні всюди

Ви вживайте в мові!

   — Придумайте речення з одним із цих слів.

2. Розвиток діалогічного мовлення (робота в парах)

—  Уявіть, що до автобусу заходить дідусь з палицею, а вільних місць немає. Складіть діалог за опорними словами та словосполученнями.

Дідусю, сідайте будь ласка, далеко їхати, виходжу на наступній зупинці, нехай щастить, щасливої дороги.



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити