Українська мова 2 клас І семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік

ТЕКСТ

Урок 58. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ

Мета: перевірити вміння учнів писати під диктування речення, що містять слова, вимову і правопис яких потрібно запам'ятати, добирати заголовок до тексту, застосовувати правила переносу слів, навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати любов до своєї країни.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

IIIКОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

1 варіант

1. Диктант

Український рушник пройшов крізь віки. Жодне свято не обходилось без рушників.

Рушники бувають вишивані й ткані. Кожен куточок України має свої кольорові гами, своє оздоблення рушників. (26 слів)

2. Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас.

Два — присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз,

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати.

3. Граматичне завдання

• Доберіть і запишіть заголовок до тексту.

• Випишіть трискладове слово.

• Складіть звукові моделі слів свято, рушник.

2 варіант

1. Диктант

Людина має право завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння. Без рідної мови людина — дикун. Без неї немає нас як народу, немає минулого, немає й майбутнього. Знання рідної мови — священний обов’язок кожного українця. (33 слова)

2. Фізкультхвилинка

3. Граматичне завдання

• Доберіть і запишіть заголовок до тексту.

• Складіть звукову модель слова коріння.

• Підкресліть слова, які не можна переносити.

3 варіант

1. Диктант

Яке гарне місто Київ! У ньому багато парків і садів. Вулиці широкі. Будинки високі. Під землею казкові станції метро.

Я люблю милуватися красою цього чудового міста. А ви були в столиці України?

2. Фізкультхвилинка

3. Граматичне завдання

• Доберіть і запишіть заголовок до тексту.

• Складіть звукову модель слова столиця.

• Слово Україна поділити на склади для переносу.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

   Які труднощі виникли у вас під час виконання завдання?

   Як ви написали слова Україна, Київ? Чому?

ДОДАТОК ДО УРОКУ 63

1. Інтонування речень (с. 92, вправа237)

    — Прочитайте вголос спочатку запитання, а потім — відповідь.

   Вимовляйте з більшою силою голосу виділені слова.

   Зверніть увагу на правопис слова дятел.

    — Спишіть перші два запитання і відповіді на них.

2. Робота за таблицею

3. Робота з дидактичним матеріалом

    — Спишіть. Поставте потрібні знаки в кінці речень. Визначте типи речень.

   Де це ти порвав штани___

    Лазив знов по кавуни________

   Кавуни не винні:

    Лазив я по дині__________ _____

    Г. Бойко

4. Самостійна робота

    — Прочитайте речення. Складіть запитання за зразком.

Де живе кішка?                        Кішка живе в будинку.

...?                                           Вона ловить мишей.

...?                                           Собака живе у будці.

...?                                           Вона охороняє будинок.

   Спишіть перші два запитання і відповіді до них.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.