Українська мова 2 клас І семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік

ТЕКСТ

Урок 59. КОНТРОЛЬ ТА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ ЗА ТЕМОЮ «МОВА І МОВЛЕННЯ. ТЕКСТ»

Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Мова і мовлення. Текст»; розвивати мислення, уяву учнів; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

1 варіант

1. Обери правильну відповідь.

Усне мовлення має бути:

а) швидким, тихим, зрозумілим;

б) правильним, зрозумілим, виразним;

в) голосним, правильним, швидким.

2. Доповни речення.

Людям мова потрібна...

а) для письма;

б) для читання;

в) для спілкування.

3. Підкресли звертання.

— Що ти, донечко, шепочеш?

І чому це ти не спиш?

   Я, матусю, спати хочу,

Але треба вивчить вірш.

4. Встав слова ввічливості.

Оленка та Мар’янка малюють. Оленка сказала:

   Мар’янко, дай, , жовту фарбу.

Мар’янка дала фарбу й сказала:

Оленка відповіла:

5. Виконай завдання.

а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресли зачин тексту. О Вони дружно почали ліпити хатку.

·       Навесні повернулися ластівки.

·       У гніздечку з’явилися ластів’ята.

·       Вони веселим щебетанням зустрічали сонечко.

б) Визнач тип тексту.

Ялинковий шишкар такий яскраво-червоний, немов стигла ягода. У нього дзьоб міцний. Кінчики його у протилежні боки загнуті. Так і працює з ранку до вечора — шишки трощить.

а) Розповідь;

б) міркування;

в) опис.

2 варіант

1. Обери правильну відповідь.

Писемне мовлення має бути:

а)розбірливим, швидким, охайним;

б)без помилок, розбірливим, повільним;

в)каліграфічним, розбірливим, охайним, без помилок.

2. Доповни речення.

Людям мова потрібна...

а) для спілкування;

б) для листування;

в) для читання.

3. Підкресли звертання.

    — Мамо, я впав у калюжу.

   Як, у нових штанях, сину?

    — Все сталося так швидко, що я не встиг їх зняти.

4. Встав слова ввічливості.

Мами немає вдома. Прийшла мамина знайома.

Тарас зустрів її біля дверей.

                                   , Тарасику! Мама вдома?

   Ні, мама незабаром прийде. Сідайте,____________ , ось стілець.

    —, Тарасику!

5. Виконай завдання.

а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресліть кінцівку тексту.

·       Раптом із яру вискочив вовк.

·       Молодий пастух пас овець.

·       Це трапилось у гірському селі.

·       Пастух кинувся на вовка і прогнав його.

·       Він схопив вівцю.

б) Визнач тип тексту.

Заєць — гризун великого розміру. У нього довгі ноги, великі вуха, короткий хвіст. Пухнасте хутро влітку сіре, а взимку біле.

а) Опис;

б) розповідь;

в) міркування.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

   Які труднощі виникли у вас під час виконання завдань?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.