Українська мова 2 клас І семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік

РЕЧЕННЯ

Урок 63. ПИТАЛЬНІ РЕЧЕННЯ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В КІНЦІ ПИТАЛЬНИХ РЕЧЕНЬ. ЛОГІЧНИЙ НАГОЛОС У ПИТАЛЬНИХ РЕЧЕННЯХ

Мета: дати учням уявлення про питальні речення; формувати навички інтонування питальних речень; розвивати усне мовлення учнів; виховувати бережливе ставлення до книги.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 91, вправа 234)

    — Прочитайте текст з утворених речень.

    — Розкажіть, що ви дізналися про іній.

2. Гра «Слова загубились»

    — Доповніть речення словами з довідки. Запишіть їх.

Прийшла зима. Випало ... снігу. Діти надумали ... гірку. Вони взялися ... до роботи.

Гірка ... на славу. Як весело взимку!

(Багато, зробити, дружно, вийшла)

   Скільки речень ви записали?

   Доведіть, що це речення.

   Прочитайте розповідні неокличні речення.

   Прочитайте розповідні окличні речення.

—  Який розділовий знак ставиться в кінці розповідного неокличного речення?

—  Який розділовий знак ставиться в кінці розповідного окличного речення?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Робота над загадкою

• Не кущ, а з листочками.

Не сорочка, а зшита. (Книга)

   — Складіть речення зі словом книга.

2. Каліграфічна хвилинка

Бб біб л от ек ка

    — Яке слово можна утворити?

3. Гра «Роз'єднай слова»

    — Утворіть речення і запишіть його. Дітипідклеїликнигиушкільнійбібліотеці.

   Яке це речення за метою висловлювання та інтонацією?

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми будемо вивчати питальні речення, навчимося правильно інтонувати їх.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання вправи 235 (с. 91-92)

1) Робота за малюнком.

    — Розгляньте малюнок у підручнику на с. 92.

   Кого зображено на малюнку?

   Що роблять діти в бібліотеці?

   Хто видає школярам книги?

    — Як потрібно ставитись до книги? Чому?

2) Читання в особах розмови бібліотекаря з читачем.

    — Спробуйте продовжити цей діалог.

3) Вибіркове читання речень.

    —  Прочитайте речення, в яких про щось запитується.

   Як ви вважаєте, як такі речення можна назвати? (Питальними)

   Який знак стоїть у кінці таких речень?

Загадка

• Він після речення, цитати

Вмостився схожий на гачок,

Всіх нас примушує питати,

А сам ні пари з вуст — мовчок! (Знак питання)

Висновок. Речення, в якому про щось запитується, називається питальним. У кінці питального речення ставиться знак питання.

   — Випишіть питальні речення.

2. Ознайомлення з правилом (с. 92)

    — Яке речення називається питальним?

    — Що ставимо в кінці питального речення?

3. Фізкультхвилинка

4. Виконання вправи 236 (с. 92)

Робота в парах

— Запитайте одне одного про те, що вас цікавить, і дайте одне одному відповідь.

5. Цікаво знати!

У розмові двох осіб речення-запитання і речення-відповіді називаються репліками.

VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток нас. 122)

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

   З якими новими реченнями ви ознайомилися на сьогоднішньому уроці? (Питальними)

   Чому ці речення називаються питальними? (Бо в них про когось чи про щось запитується.)

   Що ставимо в кінці питальних речень? (Знак питання.)

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 93, вправа 238; вивчити правило (с. 92).






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.