Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік

КОРІНЬ СЛОВА

Урок 81. СПІЛЬНОКОРЕНЕВІ (споріднені) СЛОВА

Мета: навчати учнів знаходити серед поданих слів спільнокореневі; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Каліграфічна хвилинка

Д ив ил им ву ул иця

2. Словниковий диктант Диван, килим, вулиця.

3. Гра «"Зайве"слово»

    — Прочитайте. Визначте «зайве» слово у кожній групі.

Гуска, гусак, шпак, гусеня, гусочка.

Гриб, грибний, маслюк, грибник, грибочок.

   Запишіть одну з цих пар. Підкресліть «зайве» слово.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

   Сьогодні ми продовжимо роботу над спільнокореневими словами.                                                                            

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 121)

Вправа 1. Робота в групах

   Прочитайте лічилку,

   Спишіть лічилку. Підкресліть спільнокореневі слова. Позначте корінь.

   Вивчіть лічилку напам’ять.

Вправа 2

   Розгляньте таблицю, у якій записані частини спільнокореневих слів.

   «Зберіть» слова, запишіть. Яке слово не потрібно записувати? Чому?                                                                                

Вправа З

   Прочитайте текст. Це казка чи оповідання?

—  Спишіть перший абзац. Підкресліть спільнокореневі слова. Поясніть правопис підкресленого слова.

   Зробіть звуко-буквений аналіз виділеного слова.

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати:

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у вільний час.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутись нам до справ.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Словникова робота

Медаль — нагорода, знак у вигляді круглої металевої пластинки з рельєфним зображенням і написом.

    — Утворіть словосполучення.

2. Гра «Заповни пропуски»

    — Уставте пропущені букви. Позначте корінь у споріднених словах.

д..тина

д..тячий

д..твора

д..тя д...

…тинство

д..вчинка

д..точки

м..люк

д..тлахи

    — Які слова виявились «зайвими» !

3. Гра «Слово -"чужинець"»

    — Знайдіть у кожному рядку «зайве» слово. Поясніть свою думку.

Син, синок, синій, синівський.

Гуска, гусак, гусеня, курча, гусак.

Ліки, лікар, лікарня, лікувати, лічити.

Ялина, ялиночка, сосна, ялинковий, ялинка.

   На які питання відповідають слова, що залишилися в кожному рядку?

   Спишіть один рядок за вибором, підкресліть «зайве» слово.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

   Чого навчалися на уроці?

   Наведіть приклади спільнокореневих слів.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 122, завдання після вправи 3.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.