Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік
КОРІНЬ СЛОВА
Урок 82. УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ КАЗКИ ЗА ПОЧАТКОМ І КІНЦІВКОЮ КАЗКИ ТА СЕРІЄЮ МАЛЮНКІВ (І. Палагута «Про сіре мишенятко та рудого хом'ячка»)
Мета: навчати учнів складати казку за початком і кінцівкою та серією малюнків; розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати пізнавальний інтерес, повагу до слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Каліграфічна хвилинка
В ере ес ень оз за єць
2. Словниковий диктант
Вересень, ознака, заєць.
3. Робота над загадками
— Відгадайте загадки. Доберіть до слів-відгадок спільнокореневі слова.
• Маленьке, сіреньке, а хвіст, як шило. (Миша)
• У кого комора за щокою? (У хом’яка)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми перетворимося на справжніх казкарів, адже складатимемо казку.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Робота за підручником (с. 123)
Вправа 1
— Прочитайте казку. Чого у ній бракує?
— Розгляньте малюнки. За змістом малюнків складіть розповідь мишеняти.
2. Слухання складених учнями казок
3. Гра «Обери словечко»
— Доповніть речення словами з дужок.
В озері було (відбиття, показ, відображення) сонця.
Мишеня схвильовано (повідомило, розповіло, оголосило) мамі.
4. Гра «Утвори словосполучення»
Фізкультхвилинка
Хлопчики й дівчатка!
Колони підрівняйте
Й розминку-веселинку
Зі мною починайте.
Раз — підняти руки вгору,
Два нагнутися додолу.
Три, чотири — прямо стати.
Будем знову починати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть
І голівки потрясіть.
Нахил вліво — раз, два, три,
Нахил вправо — раз, два, три.
Нахилились, розігнулись.
Навкруг себе повернулись.
Раз присядьте. Два присядьте.
І за парти тихо сядьте.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
— Відгадайте загадку та знайдіть споріднені слова.
• На сосні чи на ялинці
Лісові збира гостинці.
А в хатинці лісника
Полісяночка прудка
Знайде печиво й горішки.
Жвава, як вогонь, швидка,
Донька лісу, хто така? (Білочка)
Споріднені слова: лісові, лісника, полісяночка, лісу.
— Складіть і запишіть речення з одним із цих слів.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого навчалися на уроці?
— Яка казка, складена вашими товаришами, сподобалася найбільше?
— Чим саме?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Придумайте та запишіть продовження казки.