Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік

СЛОВО (продовження)

Урок 65. СЛОВА, ЯКІ ВІДПОВІДАЮТЬ НА ПИТАННЯ що робити? що робили? що робив? що робить? що буде робити? (дієслова)

Мета: дати учням уявлення про слова, що означають дії предметів, вчити виділяти їх в усному і писемному мовленні; формувати вміння ставити питання до слів, що означають дію предметів; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати уважність, працелюбність.

Хід уроку

IОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ХВИЛИНКА КАЛІГРАФІЇ

—   Відгадайте загадку.

• Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшита,

Не людина, а навчає. (Книжка)

   Запишіть каліграфічно.

Кн ни иж жка книжка

Книжка вчить, як на світі жить.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

   Розгляньте малюнки. Я ставитиму вам запитання, а ви відповідайте одним словом.

   Що робить дівчинка? (Пише)

   Що робить хлопчик? (Співає)

   Що роблять діти? (Читають)

   Діти, зображені на малюнках, щось роблять, виконують певну дію. Слова пише, співає, читають означають дію предметів. На які питання відповідають ці слова?

   Сьогодні ми почнемо вивчати слова, які називають дії предметів.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розучування вірша

На леваду я пішла б,

Ціла купа там кульбаб,

Ніби сонечка малі,

Посідали на землі.

Н. Забіла

2. Робота за підручником (с. 98)

Вправа 1

   Прочитайте текст.

   Назвіть героїв казки. Прочитайте текст за особами.

   Випишіть слова, підкреслені рискою. Ці слова називають дію предметів і відповідають на питання: що зробила кульбаба?

   Випишіть виділені слова. Ці слова називають дію предмета і відповідають на питання: що буде робити Барвистий Метелик?

Ознайомлення з правилом

3. Робота над загадкою

• Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни,

А проспав аж до весни. (Ведмідь)

     — Що робить зараз ведмідь?

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Продовження роботи за підручником (с. 99)

Вправа 2

   Прочитайте вірш.

   Спишіть вірш. Підкресліть дієслова.

Фізкультхвилинка

Вправа З

   Прочитайте текст.

   Розгляньте малюнок. Як їжачок підготувався до зими?

—  Із перших трьох речень випишіть за зразком дієслова, які пов’язані з іменником.

Сніг (що зробив?) вкрив.

Пень (що робить?) стоїть.

Квартиранти (що роблять?) зимують.

2. Гра «Упіймай слово — назву дії»

Учать мами: рибку — плавать,

Звіра — бігать, птиць — літать.

А дітей навчає вчитель

Все уміть, багато знать.

Коли риби виростають,

Добре плавають у воді.

Птахи високо літають,

Звірі бродять по землі.

А людина виростає —

їздить! Плаває! Літає!

Навіть в синіх небесах

Проклада людина шлях.

3. Робота в парах

    — Запишіть у дужках питання до слів — назв дій.

Учитель (__ ) навчає.

Берізка (___ ) схиляється.

Півень (____ ) заспівав.

Мороз (____ ) розмальовує.

4. Робота над віршем

—  Прочитайте вірш. Знайдіть у ньому слова — назви дій. Поставте до них питання.

Ходять довгі журавлі,

Щось вишукують в землі,

Щось воркують, щось віщують,

Вже весну здається чують.

О. Олесь

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

   Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

   Які завдання сподобалися найбільше?

   Які питання ставимо до слів — назв дій?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 99, завдання після вправи 3.  






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.