Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік

ТЕКСТ

Урок 106. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ ЗА ТЕМОЮ «ТЕКСТ»

Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів за темою «Текст»; розвивати увагу учнів; виховувати працелюбність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

—  Зачитайте другий абзац.

—  Хто був першим космонавтом?

—  Яку станцію створили вчені? З якою метою?

—  Зачитайте третій абзац.

—  Назвіть прізвище першого українського космонавта.

—  Чому потрібно берегти нашу планету?

—  А що для цього треба робити?

2. Словниковий диктант

Неділя, четвер, шофер, черевики, ясен, учитель, театр.

—  Поставте наголос у словах.

—  Зачитайте слова в алфавітному порядку.

—  З одним зі слів складіть речення. Запишіть складене речення в зошит.

—  Слово учитель поділіть на склади для переносу.

—  Яке слово не можна перенести? Чому?

IIIПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—  Сьогодні на уроці ми узагальнимо ваші знання про текст.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Творча робота. Складання опису зайчика за питаннями та поданими словами

—  Спробуйте самостійно описати зайчика. Який він?

Запитання:

—  Хто такий зайчик?

—  Що у нього на маківці?

—  Які зубки має гризунчик?

—  Яка у нього шубка?

—  Як дивляться великі очі?

—  Які лапки має вухань?

—  Який у зайця хвостик?

—  Який звірок зайчик?

Словник: дика тваринка; два довгих вушка; гострі та міцні; пухнасту, шовкову; насторожено; передні короткі, а задні — довгі; куций, не заважає бігати; миролюбний.

—  Прочитайте складений текст.

—  Яку назву ви до нього придумали?

—  За допомогою яких слів ви зв’язали в тексті перше і друге речення? (Зайчик — у нього)

—  Третє і четверте речення? (Гризунчик — він)

—  Як інакше ви називали зайчика, щоб уникнути повторів в тексті? (Зайчик, дика тваринка, гризунчик, вухань, звірок)

Висновок. Щоб наше мовлення було правильним, слід уникати повторів. Щоб зв’язати речення між собою, не слід повторювати одне й те саме слово багато разів. Його можна замінити іншим.

2. Бесіда про Великдень

—  Що ви знаєте про святкування Великодня?

—  Як готуються до нього люди?

3. Робота за підручником (с. 155-156)

Вправа 1

—  Прочитайте виразно вірш.

—  Чому вірш має таку назву?

—  Що намальовано на яєчках?   

—  Прочитайте питальне речення. До кого звертається автор?

—  Спишіть розповідне речення, у якому висловлюється захоплення. (Що за дивнії яєчка наша курочка знесла!)

—  Зробіть звуко-буквений аналіз слова яєчка.

Фізкультхвилинка

Вправа 2        

—  Прочитайте текст, розкриваючи дужки.

—  Що запропонувала зробити квочка курчатам?

—  На що буде схоже яєчко? (На весну)

—  Чим курчатка малювали писанки?

—  Кому подарували писанки курчатка?

—  Прочитайте зачин і кінцівку розповіді.

4. Вибіркове списування

—  Спишіть основну частину тексту, розкриваючи дужки.

5. Самостійна робота Вправа З

—  Поширте речення словами з довідки відповідно до схем.

6. Перевірка виконаної роботи

Тестування «Так чи ні?»

1) Текст складається з речень?

2) До тексту неможливо дібрати заголовок?

3) Речення в тексті не зв’язані за змістом?

4) Текст можна поділити на частини?

5) У тексті речення розміщені в певній послідовності?

6) Кожна нова частина тексту починається з абзацу?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

—  Над якою темою працювали на уроці?

—  Як зв’язуються речення в тексті?

—  Розташуйте частини тексту в правильному порядку: основна частина, кінцівка, зачин.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 156, завдання після вправи 3.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.