Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. Д. Захарійчук - 2015 рік

СЛОВО (продовження)

Урок 72. ВЛУЧНЕ ВЖИВАННЯ ДІЄСЛІВ У МОВЛЕННІ. ПОЄДНАННЯ ДІЄСЛІВ ЗІ СЛОВАМИ він, вона, воно, вони

Мета: поглиблювати знання учнів про дієслова, вчити вживати їх з урахуванням ситуації мовлення, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати зв'язне мовлення, виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте складені речення. До тексту якої вправи вони можуть бути початком?

2. Хвилинка каліграфії

   — Запишіть каліграфічно. Поставте наголос у словах.

Сс сл жн конвалія ніжно сяйні

Є слова, що білі-білі,

Як конвалії квітки,

Лагідні, як усміх ранку,

Ніжносяйні, як зірки.

О. Олесь

3. Гра «Упіймай дієслова»

Навесні, коли бузок

Хоче зацвітати,

Виглядає ластівок

Наша біла хата.

Ми подвір’я підмели,

Висіяли квіти,

А весні допомогли

Яблуні білити.

І розчистили струмок,

Що тече з діброви...

До прильоту ластівок

Все у нас готово.

А. Качан

4. Творче завдання

    — Від поданих іменників утворіть дієслова.

Зелень — ... (зеленіти);

спів — ...(співати);

сміх — ...(сміятися);

малюнок — ...(малювати);

шум — ...(шуміти);

обід — ...(обідати);

крик — ... (кричати).

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

   Сьогодні ми продовжимо роботу над дієсловами, будемо вчитися вживати їх з урахуванням ситуації мовлення.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 108-109)

Вправа 1

   «Зберіть слова». Спишіть. Яка це частина мови? Поставте питання до цих слів.

   Поєднайте слово мити зі словами він, вона, воно, вони. Запишіть за зразком.

Вправа 2

   Відгадайте загадку.

• Стало біло навкруги —

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я — ... (зима).

    — Прочитайте текст.

   Прочитайте заголовок. Чому цей твір названо казкою?

— Прочитайте другий абзац. Що в ньому казкового, а що відбувається насправді?

— Спишіть перший і останній абзаци тексту, уставляючи пропущені букви. Підкресліть дієслова.

Фізкультхвилинка                                                    

Вправа З

   Відгадайте загадку.

• Крила має, та не літає,

Ніг не має, а гуляє,

По землі не ходить

І людей не знає.

Швець — не швець,

Кравець — не кравець,

Щоб не згинуть у біді,

Тримає ножиці в воді". (Рак)

Розучування скоромовки

Рак від берега задкує,

Риба лин над ним кепкує:

Рак забрів в очерети,

Річку думав перейти.

О. Кононенко

— Прочитайте текст, уставляючи пропущені дієслова. Поставте до них питання.

    — Спишіть словникове тлумачення вислову «Показати, де раки зимують».

V. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

Які завдання вам Сподобалося виконувати?

   При виконанні яких завдань виникали труднощі? Як ви їх долали?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 109, завдання після вправи 3.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.