Розробки уроків - Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. С. Вашуленка - 2014 рік
СЛОВО
Урок 87. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ПРИКМЕТНИКИ. ПИСЬМОВИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ ЗА МАЛЮНКОМ ТА ЗАПИТАННЯМИ
Мета: закріплювати знання учнів про слова — назви ознак; формувати вміння змінювати прикметники разом з іменниками; впізнавати прикметники в тексті; вчити складати письмовий переказ тексту за малюнком та запитаннями; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати естетичні почуття.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 124, вправа 326)
— Прочитайте змінені за зразком сполучення слів та складені речення.
III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
— Замініть одним словом.
Тканий з візерунками виріб для вкриття підлоги, оздоблювання стін. (Килим)
— Запишіть каліграфічно.
Кл км.им килим
Де не глянь, навколо килим кольоровий, віти напівголі й небо синє й чисте.
— Підкресліть хвилястою лінією слова — назви ознак предметів.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
На дошці — предметні малюнки, які розміщені в два стовпчики:
I стовпчик — із зображенням одного предмета;
II стовпчик — із зображенням декількох предметів.
— Які предмети зображено на малюнках?
Зелений огірок
червоний помідор
жовте курча
синя слива
зелені огірки
червоні помідори
жовті курчата
сині сливи
— На які питання відповідають слова — назви ознак у першому стовпчику?
— На які питання відповідають слова — назви ознак у другому стовпчику
V. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 124, вправа 327)
— Відгадайте загадку.
✵ Зимою чорне, весною й літом зелене, а восени жовте. (Ліс)
— Прочитайте текст.
— Випишіть іменники разом з прикметниками, з якими вони зв’язані.
— Доберіть до виділеного слова назви ознак, близькі за значенням.
Бесіда про красу і неповторність лісу
— Чи любите ви бувати в лісі?
— Коли вам найбільше подобається ліс?
— Послухайте вірш про неповторну красу весняного лісу.
Найсвітліше в лісі ранньою весною:
Ще немає листячка, а земля в цвіту.
Тож давай пройдемося ми у ліс з тобою
І красу побачимо радісну й просту.
Глянь: Летять лелеки на весняні квіти,
Волохаті джмелики весело гудуть.
Тож напоїм серденько ми красою, діти,
Хай весняні пахощі в душу увійдуть..
Щоб щиріше й лагідне наше серце стало,
Щоб несли ми в ньому ласку й доброту.
А для щастя людям треба зовсім мало:
Синє-сйнє небо і земля в цвіту.
— До чого закликає нас автор?
— Що треба людям для щастя?
2. Фізкультхвилинка
3. Розвиток мовлення (с. 124-125, вправа т328)
— Відгадайте загадку.
• Тук-тук-тук!
Так-так-так!
І комашка, і черв’як,
І личинка — біла спинка,
І жучок-короїд —
Мій сніданок, мій обід. (Дятел)
— Прочитайте текст.
— Про кого ви дізналися з тексту?
— Де вмостився дятел?
— Скільки абзаців у тексті?
— Знайдіть в тексті опис дятла.
— Дайте повні відповіді на запитання.
— Запишіть відповіді. Підкресліть назви ознак.
4. Робота над загадкою (с. 125, вправа 329)
— Прочитайте. Чи відгадаєте, про що тут сказано?
— Прочитайте і відгадайте загадку. Які слова вам допомогли відгадати загадку?
— Запишіть ці слова. Усно поставте до них питання.
5. Гра «Хто більше?»
Клас об’єднується у дві команди. Виходять два учні (під лічбу: один крок — один прикметник).
Перемагає той, хто зробить більше кроків.
6. Гра «Аукціон»
— До поданих слів доберіть слова — назви ознак. Виграє той, хто назве останню ознаку.
Сонце —
Вітер —
Ліс —
Дівчинка —
Мова —
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Гра «Закінчи речення»
— На уроці я вчився...
— Найбільше мені сподобалося...
— На наступному уроці хочу навчитися...
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.125, вправа 330.