Розробки уроків - Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. С. Вашуленка - 2014 рік
СЛОВО
Урок 99. КОНТРОЛЬНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ
Мета: перевірити вміння учня сприймати на слух незнайомий текст, обирати правильний варіант відповіді; розвивати увагу, мовлення; виховувати відповідальність, пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
III. ПЕРЕВІРКА АУДІАТИВНИХ УМІНЬ
Учитель читає текст. Учні дають відповіді на запитання.
ЯК СЛОН УРЯТУВАВ ХАЗЯЇНА ВІД ТИГРА
В Індії багато ручних слонів. Один індієць пішов зі своїм слоном у ліс по дрова.
Ліс був глухий і дикий. Слон протоптував господареві дорогу і валив дерева, а господар навантажував їх на слона.
Раптом слон перестав слухатися господаря, почав оглядатися, трясти вухами, а потім підняв хобот і заревів.
Господар глянув навкруги, але нічого не помітив. Він розсердився на слона й ударив його по вухах гілкою. А слон загнув хобот крючком, щоб підняти господаря на спину. Господар подумав, що йому буде зручніше правити слоном, коли він сяде на нього. Він сів на слона і став бити його гілкою по вухах, а слон тупцював на місці й вертів хоботом. Потім завмер і насторожився. Раптом із-за кущів вискочив здоровенний тигр, потрапив лапами на дрова. І дрова посипались. Тигр хотів плигнути другий раз, та слон уже обернувся, схопив хоботом тигра поперек живота, здавив, наче товстим канатом. Тигр роззявив пащу і дригав лапами. А слон підняв його вгору, потім ударив об землю і почав топтати ногами. І слон розчавив тигра.
Коли господар опам’ятався від страху, то сказав:
— Який я дурень, що бив слона. А він мені врятував життя.
Господар дістав з торбини хліб, що приготував для себе, і увесь віддав слону. (Індійська народна казка)
Тестування
1) Куди пішов господар зі слоном?
а) На полювання;
б) у ліс по дрова.
2) Що вони там робили?
а) Господар спилював дерева і навантажував їх на слона;
б) слон протоптував дорогу й валив дерева, а господар навантажував їх на слона.
3) Хто напав на слона і господаря?
а) Лев;
б) тигр.
4) Як слон урятував хазяїна?
а) Убив хижака;
б) налякав і прогнав хижака геть.
Оцінювання: за кожну правильну відповідь на запитання учень одержує З бали.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчалися на сьогоднішньому уроці? — Що найбільше запам’яталося?
ДОДАТОК ДО УРОКУ 110
1. Гра «Зміни слово»
— Прочитайте. Змініть кожне слово так, щоб ненаголошений склад став наголошеним. Запишіть за зразком. Поставте наголоси.
Один |
Багато |
Перо |
пера |
Стебло |
... |
Весна |
... |
Зима |
2. Гра «За алфавітом»
— Запишіть слова в алфавітному порядку.
Весна, село, береза, перо, крило, гриби.
— Підкресліть ненаголошені е — и. Поставте наголос. Усно доберіть перевірні слова.
3. Гра «Утвори слово»
— Утворіть слова за схемою. Підкресліть ненаголошені е — и. Поставте наголоси. Усно доберіть перевірні слова.
ЛИС + МО - С + Н
ГРЕ + ЧАС + НИВА - С + Й - ВА
ДВЕРІ + С - Д + НА - РІ
СЛИ + ВОВА + ИЙ - А
(Лимон, гречаний, весна, сливовий)
4. Гра «Добери словечко»
— Доповніть речення, використовуючи слова з довідки, запишіть їх.
На ... з’явилися пухнасті котики. ... листя шелестіло від вітру. Листя на ... і... зазеленіло.
Слова для довідок: кленах, березах, вербі, ніжне.