Розробки уроків - Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. С. Вашуленка - 2014 рік
СЛОВО
Урок 111. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ПРО НАПИСАННЯ НЕНАГОЛОШЕНИХ е, и В КОРЕНЯХ СЛІВ. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ
Мета: узагальнити знання учнів про написання ненаголошених е, и в коренях слів; збагачувати словниковий запас; розвивати пам'ять, мовлення; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 152, вправа 407)
— Поясніть, чи треба перевіряти написання букв е, и у виділених словах.
— Назвіть слова в другому реченні, які відповідають звуковим моделям.
2. Творче списування
Яблуко, їжачок, єнот, йорж, вербою, майорить, поїдемо.
— Які однакові звуки є в цих словах?
— Спишіть. Підкресліть букви, що позначають два звуки.
— Складіть розповідне, питальне й спонукальне речення зі словом верба.
3. Гра «Утвори пару»
— До кожного слова лівого стовпчика доберіть слово з правого, яке допоможе правильно вибрати потрібну букву.
Про |
мед |
с_чі |
плечі |
пл_че |
кит |
к_ти |
клен |
м_довий |
пера |
кл_новий |
сич |
кр_ло |
числа |
з_рно |
крила |
з_мля |
землі |
ч_сло |
зерна |
— Запишіть будь-які дві утворені пари слів.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися перевіряти написання голосних у ненаголошених складах.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 152-154)
Вправа 408
— Спишіть слова, вставляючи пропущені букви. Допишіть перевірні слова.
— Поясніть написання слів із пропущеними буквами.
Вправа 409
— Прочитайте текст і спишіть, уставляючи пропущені букви. Поміркуйте, які слова будете перевіряти за правилом.
— До виділених слів доберіть слова, протилежні за значенням. Запишіть їх парами.
Вправа 411
— Пригадайте, з якої це казки.
— Спишіть. Підкресліть слова з ненаголошеними [е] та [и] в корені. Усно доберіть до них споріднені перевірні слова.
— Поділіть слова батько і весельце для переносу.
— Розкажіть ще один уривок із цієї казки.
Вправа 412
— Прочитайте слова. Поміркуйте, які різні завдання можна дати до цих слів. Виконайте ці завдання.
Вправа 413
— Прочитайте вірш. Випишіть виділені слова, вставляючи пропущені букви.
— Складіть звукові моделі слів жила і воля.
Вправа 414
— Прочитайте і спишіть вірш.
— Знайдіть у вірші односкладові, двоскладові, трискладові і чотирискладові слова.
— Підкресліть букви, які позначають ненаголошені голосні звуки [е], [и]. Поясніть їх написання.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. Додаток нас. 99)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого вчилися на уроці?
— Як можна дібрати перевірне слово?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 154, вправа 415.