Розробки уроків - Українська мова 2 клас II семестр за підручником М. С. Вашуленка - 2014 рік

Урок 70. ВИЗНАЧЕННЯ ГОЛОВНИХ СЛІВ У РЕЧЕННІ. НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ «БУРУЛЯ»

Мета: узагальнити знання учнів про головні слова в реченні, вміння знаходити їх у реченнях; розвивати мовлення учнів; збагачувати їх словниковий запас; вчити сприймати на слух незнайомий текст; виховувати інтерес до вивчення мови.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 100, вправа 262)

— Прочитайте записані, речення.

— Про кого говориться в першому реченні? (Про тракториста.)

— Що говориться про тракториста? (Він оре.)

— Назвіть головні слова в другому реченні.

— На які питання вони відповідають?

— Чому вчителя називають учителем?

III. НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ БУРУЛЯ

Висить на даху буруля, холодна та сумна.

— Чому ти сумуєш? — питає її сніг.

— Як же мені не сумувати? День довшає, прокидається раніше сонце, тепліше стає...

А сонце й справді як зійде, зразу за роботу: землю гріє, від зимового сну будить.

— Розтавай,— каже бурулі.— Нехай весна швидше настає.

А буруля сердиться:

— Котись, котись за обрій, щоб нічний морозець швидше вдарив!

Ну, сонце нічого на те. Тільки ласкаво всміхається. Під його промінцями сніги сходять, ручаї дзюрчать, пташки пісень співають. У полі озимина з-під снігу визирає. Всі сонцю раді.

Тільки буруля жде не діждеться, поки споночіє. Що вона розтане за день, то протягом ночі й відросте.

Уже й лани зорано, й рілля духмяно парує, А буруля висить — хоч би що. Тут уже сонце занепокоїлось. Та промінцями її, промінцями!

Застрибали по бурулі сонячні зайчики, засяяли мерехтливі вогники. Засвітилась вона яскравим світлом, обернулась на легку хмаринку та й злетіла в небо. Тут уже справжня весна прийшла.

В. Коваленко

Тестування

1. Що висіло на даху?

а) Буруля;

б) повітряний змій.

2. Чому буруля сумувала?

а) Тому, що боялася розтанути;

б) боялася, що морОз її заморозить.

3. На що обернулася буруля із приходом весни?

а) На легку хмаринку;

б) на сонячного зайчика.

4. Куди злетіла буруля?

а) На високу гору;

б) у небо.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Каліграфічна хвилинка

Зз Зз Зз Зи За Зе Зр Зл зв зи за аз зя

Зимонька завила, зразу загула,

Закружила, захазяйнувала,

Завітрила, засніжила, замела,

Землю заметілями заткала.

— Про що йдеться у вірші?

— Назвіть дії, які виконала зима.

— Як називаються такі слова?

— Поділіть слово зимонька на склади для переносу.

2. Виконання вправи 263 (с. 707)

— Прочитайте текст.

— Знайдіть у тексті рядки, якими можна описати красу зимового лісу.

— Спишіть виділене речення.

— Підкресліть головні слова.

3. Словникова робота

— Прочитайте друге речення (вправа 263).

— З ким автор порівнює дуби? (Наче витязі у дозорі.)

— Що носили воїни витязі? (Шоломи)

— Поясніть, як ви розумієте значення цього слова. (Учні читають пояснення з підручника на с. 101.)

— У яких шоломах стоять кремезні дуби?

— Що одягли сосни? ялини?

4. Фізкультхвилинка

5. Самостійна робота (с. 101, вправа 264)

— Прочитайте віршовані рядки.

— Що спільного у цих двох віршованих рядках?

1 варіант. Записати перші віршовані рядки. Підкреслити в них головні слова.

2 варіант. Записати другі віршовані рядки. Підкреслити в них головні слова.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Про що дізналися на уроці?

— Як називаються слова в реченні, над якими ми сьогодні працювали?

— На яке питання відповідає слово, яке означає, про кого або про що говориться в реченні?

— Як підкреслюють його в реченні?

— На яке питання відповідає слово, яке означає, що саме говориться в реченні?

— Як підкреслюємо це слово?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 102, вправа 265.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.