Розробки уроків - Українська мова 3 клас

Урок № 56. УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання)

Тема: УРЗМ 7. Написання запрошення (привітання)

Мета: ознайомити учнів зі зразком ділового мовлення; вчити складати письмові привітання, запрошення, правильно писати адресу; закріплювати навички вживання звертань; виховувати культуру писемного мовлення.

Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.

Обладнання: підручник, зошит.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

Холодно в полі, в саду, на городі,

Осінь мандрує по нашій господі.

Тепло і затишно в класі у нас,

Доброго дня, я вітаю всіх вас.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Аналіз перевірної роботи

2. Гра «"Зайве" слово»

— Знайдіть та викресліть «зайве» слово.

Марино, Олено, Катруся. («Зайве» слово «Катруся». Решта імен стоять у формі звертання.)

— Коли ми використовуємо слова у формі звертання?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми будемо вчитися писати запрошення, привітання своїм рідним, друзям.

Для того, щоб привітати рідних, наприклад, зі святом, не потрібно писати листа, — достатньо надіслати письмове привітання. А коли ви бажаєте відсвяткувати день народження разом із друзями, ви можете роздати їм запрошення.

IV. РОБОТА З МОВНИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Ознайомлення зі структурою привітання

Привітання —► звертання —► вітання з подією —► побажання —► дата, підпис

2. Робота в парах

— Усно складіть привітання своїм рідним до їхнього дня народження.

3. Ознайомлення зі структурою запрошення

Запрошення —► звертання —► зміст події —► місце —► підпис

— Коли ми пишемо привітання? А коли — запрошення?

4. Робота в групах

— Усно складіть запрошення іншій групі на свято, яке відбудеться у вашій школі.

5. Словникова робота

— Як можна надіслати листа, привітання, запрошення? Що для цього потрібно знати? (Адресу того, кому надсилаєш письмове послання.)

Адреса — позначення місця проживання того, кому адресується лист.

Адресат — той, хто отримує лист.

Адресант — той, хто пише лист, запрошення, вітання.

— Запишіть каліграфічно слова: запрошення, привітання, адреса, подруга, шановна, шановний, відбудеться, звертання, день народження, приміщення.

Поставте в цих словах наголос.

6. Робота за підручником (с. 84, впр. 201)

— Розгляньте та прочитайте тексти запрошень.

— Прочитайте звертання.

— Куди запрошують? Де відбудеться? За якою адресою? Хто запрошує?

— Складіть власне запрошення.

— Розгляньте малюнок на с. 85. Що написали діти?

— Складіть власне привітання.

— Які пунктуаційні знаки ви ставитимете наприкінці речень у привітанні? Чому?

— Згадаймо їх!

Гра «Знайди відомі розділові знаки»

Запам’ятайте! Запрошення та привітання є виявом уваги до людини й свідченням приязного ставлення до неї. Запрошення і привітання — це засіб підтримати добрі взаємини між людьми. Якщо людина хоче, щоб про неї пам’ятали інші, вона повинна не забувати про них.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Читання запрошень. Редагування.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити