УКРАЇНСЬКА МОВА 3 клас - Конспекти уроків до підручника М.С. Вашуленка - 2014 рік

Урок 79. Перевірна робота. Диктант

Мета. Перевірка вміння учнів правильно писати слова на вивчені орфограми та словникові слова; ставити розділові знаки відповідно до вивчених правил пунктуації; належно оформлювати роботу.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Диктант. (З'ясувати значення невідомих снів перед написання диктанту.)

Зимова їдальня

У морози, хуртовини важко буває птахам знайти собі їжу. Вони часто залітають до людських осель.

Серед пташок, які зимують у нас, є багато друзів зелених насаджень. Ці пташки знищують шкідливих комах у парках, садах, скверах, лісах.

Кожен може влаштувати на подвір’ї пташину їдальню.

Потурбуйтеся про пташок взимку. Вони збережуть для нас соковиті яблука, груші та інші плоди. (57 слів)

З турботою про птахів

Дехто помилково думає, що перелітні птахи відлітають на південь, щоб не загинути від лютих морозів.

Проте це зовсім не так. Пташкам більше загрожує голод. Сіра ворона — всеїдний птах, а сорока — хижакувата. Горобці біля людських жител знаходять поживу. Прилітають до нас зимувати снігурі, омелюхи. Дуже багато користі приносять синиці. Вони знищують яйця деяких шкідників. Допомагайте зимуючим птахам! (60 слів)

* * *

Закінчується зима. А пташки біля людського житла кружляють.

До моєї годівниці прилетіла синичка. Вона спочатку погойдалася на ній. Потім почала дзьобати зерно. Наїлася й полетіла. За кілька хвилин дивлюся, а пташок уже дві. Ще й снігур кружляє. Синички по черзі зерно дзьобають. Одна візьме, за нею — друга. Дуже цікаво спостерігати за ними. (52 слова)

* * *

Хліборобство — велика наука. Виникла ця наука ще в прадавні часи. Первісна людина використовувала в їжу дике колосся. З часом люди зрозуміли. що зернятка можна сіяти. Бо з кожної зернини новий колос виростає. Відтоді передають люди вміння ростити хліб. Зараз навчилися захищати його від шкідників і стихійного лиха, вирощувати пшеницю, яка не боїться ні морозів, ні засухи. (56 слів)

III. Збір зошитів.

IV. Підсумок уроку.

— Хто бажає, поставте запитання вчителю стосовно диктанту.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити