УКРАЇНСЬКА МОВА 3 клас - Конспекти уроків до підручника М.С. Вашуленка - 2014 рік
Урок 79. Перевірна робота. Диктант
Мета. Перевірка вміння учнів правильно писати слова на вивчені орфограми та словникові слова; ставити розділові знаки відповідно до вивчених правил пунктуації; належно оформлювати роботу.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Диктант. (З'ясувати значення невідомих снів перед написання диктанту.)
Зимова їдальня
У морози, хуртовини важко буває птахам знайти собі їжу. Вони часто залітають до людських осель.
Серед пташок, які зимують у нас, є багато друзів зелених насаджень. Ці пташки знищують шкідливих комах у парках, садах, скверах, лісах.
Кожен може влаштувати на подвір’ї пташину їдальню.
Потурбуйтеся про пташок взимку. Вони збережуть для нас соковиті яблука, груші та інші плоди. (57 слів)
З турботою про птахів
Дехто помилково думає, що перелітні птахи відлітають на південь, щоб не загинути від лютих морозів.
Проте це зовсім не так. Пташкам більше загрожує голод. Сіра ворона — всеїдний птах, а сорока — хижакувата. Горобці біля людських жител знаходять поживу. Прилітають до нас зимувати снігурі, омелюхи. Дуже багато користі приносять синиці. Вони знищують яйця деяких шкідників. Допомагайте зимуючим птахам! (60 слів)
* * *
Закінчується зима. А пташки біля людського житла кружляють.
До моєї годівниці прилетіла синичка. Вона спочатку погойдалася на ній. Потім почала дзьобати зерно. Наїлася й полетіла. За кілька хвилин дивлюся, а пташок уже дві. Ще й снігур кружляє. Синички по черзі зерно дзьобають. Одна візьме, за нею — друга. Дуже цікаво спостерігати за ними. (52 слова)
* * *
Хліборобство — велика наука. Виникла ця наука ще в прадавні часи. Первісна людина використовувала в їжу дике колосся. З часом люди зрозуміли. що зернятка можна сіяти. Бо з кожної зернини новий колос виростає. Відтоді передають люди вміння ростити хліб. Зараз навчилися захищати його від шкідників і стихійного лиха, вирощувати пшеницю, яка не боїться ні морозів, ні засухи. (56 слів)
III. Збір зошитів.
IV. Підсумок уроку.
— Хто бажає, поставте запитання вчителю стосовно диктанту.